آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 8 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56919
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وحشت “ارتش عربستان” از موشک های بالستیک “انصار الله” + تصاویر

  یگان موشکی ارتش و انصار الله، اخیرا یک فروند موشک بالستیک به محل تجمع مزدوان سعودی در پادگان "لشکر 115 " شلیک کردند.

  آوای شمال/ نبرد ارتش پادشاهی عربستان با انصار الله وارد مرحله جدیدی شده و مذاکرات بی نتیجه صلح، عزم ملت یمن را برای مقابله با تروریست ها افزایش داده است.

  جنبش انصار الله در ۱۵ ماه اخیر همه تلاش خود را برای مقابله با ارتش پادشاهی عربستان انجام داده و در ۱۱ استان یمن به موفقیت های چشمگیری در این زمینه دست یافته است.

  در ماه های اخیر حملات موشکی شدیدی به مواضع نیروهای ائتلاف سعودی در پادگان “تداوین” مارب انجام شد و این حملات جنبش انصار الله با موشک “توچکا” شرایط ارتش رژیم سعودی را در یمن متزلزل کرد. شلیک موشک های “توچکا” باعث کشته شدن صدها نظامی سعودی شده و البته راه پیشروی آن ها را در قلمرو ملت یمن بست.

  **شلیک موشک بالستیک به شهر “الحزم”

  یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد: یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی این کشور، اخیرا یک فروند موشک بالستیک به محل تجمع مزدوان سعودی در پادگان  “لشکر ۱۱۵ ” در شهر  “الحزم” واقع در “الجوف” شلیک کردند.

  وی افزود: موشک با دقت به هدف خورده و خسارت های فراوانی به مزدوران و تجهیزات آنها وارد کرده است.  نیروهای یمنی با جلوگیری از پیشروی مزدوران سعودی در استان “الجوف”، شماری از آنها را کشته و یا زخمی کردند.

  در حقیقت یکی از تلاش های مهم ارتش و انصار الله یمن جلوگیری از پیشروی های بیشتر ائتلاف رژیم سعودی در یمن است که اخیرا نیروی هوایی ارتش عربستان مبادرت به اقدامات روانی برای تضعیف روحیه مردم این کشور انجام داده است.

  منابع رسانه ای گزارش دادند که هواپیماهای سعودی جعبه‌هایی حامل اعلامیه‌هایی “مایوسانه” را بر منطقه  “الحتارش” در شهر “بنی الحارث” فرو ریختند که در متن آن ادعا شده بود:” اقدامات عربستان در یمن خوشبخت در طول تاریخ ادامه دارد و اقدام انصار الله و طرفدارانش در ممانعت از رسیدن کمک ها به نفع مردم یمن نیست”.

  در حقیقت ارتش عربستان در که در ۱۵ ماه اخیر به توفیقی در میدان جنگ با ارتش و انصارالله  یمن دست نیافته به دنبال آن است که مردم را علیه نظام و ارتش بشوراند، ملت یمن در ماه های اخیر نشان دادند که اسیر فتنه انگیزی ها نخواهند شد. همچنین پرتاب این اعلامیه ها نشان می دهد که رژیم سعودی شدیدا از موشک های بالستیک انصار الله می هراسد.

  وحشت

  وحشت

  وحشت
  نیروهای ائتلاف سعودی به تدریج متوجه شدند که جنگ یمن برای آن ها آورده ای ندارد و این نبرد می تواند تلفات بیشتری از آن ها بگیرد و یکی از اعضای ائتلاف  که همپیمان بزرگ رژیم سعودی در جنگ با انصار الله است اخیرا گفته بود که عملیات نظامی امارات پایان یافته است.

  ** آیا ادعای خروج امارات از یمن یک ژست سیاسی است؟

  البته تحلیلگران معتقدند که ادعای خروج امارات از یمن یک ژست سیاسی است؛ کما اینکه در ۶ ماهه اخیر هم چنین ادعایی را مطرح کرده بودند. این اظهارات ضد و نقیض راه را برای باقی ماندن تعدادی از نیروهای امارات در یمن به ویژه در استان‌های “حضرموت” و”عدن” بازگذاشته است.

  برخی مسئولان یمنی اعلام کردند نیروهای اماراتی همچنان از فرودگاه و قصر ریاست‌جمهوری در “عدن” محافظت می‌کنند و این کشور همچنان در  عملیات نظامی علیه ارتش و انصار الله شرکت می کند.

  “انور قرقاش”  وزیر مشاور در امور خارجه امارات در این زمینه عنوان داشت: نقش امارات متحده عربی در یمن همگام با عربستان ادامه دارد، تا زمانی که ائتلاف عربی پایان کار خود را اعلام کند.

  وی مدعی شد: فرصتی که در برابر یمنی‌ها در کویت وجود دارد، سخت است که دوباره تکرار شود؛ اما رفتاری که اکنون از طرف‌های یمنی شاهد آن هستیم امیدوارکننده نیست؛ ۵۰ روز از مذاکرات می‌گذرد و خلأ «عدم اعتماد» که از سوی انصار الله  و “علی عبدالله صالح” (رئیس‌جمهور سابق یمن) بنا نهاده شد- به تعبیر وی- هنوز پر نشده است؛ از طرف دیگر چشم‌انداز جنوبی‌ها برای بازگرداندن دولت خود، شکافی اساسی است که باید از طریق سیاسی حل شود.

  قرقاش ادعا کرد: در زمینه نظامی و سیاسی، نقش امارات به عنوان متحد قوی و راستگو در کنار “ریاض”  ادامه پیدا خواهد کرد؛ این شراکتی که «بحران یمن» آن را تقویت کرد، رکنی اساسی برای آینده است.

  البته برخی تحلیلگران هم معتقدند که دوستی امارات و عربستان در ظاهر بوده و در پشت پرده این دو با یکدیگر دشمن هستند. “مجتهد،” وبلاگ‌نویس مشهور سعودی، در این زمینه عنوان داشت: روابط بین عربستان سعودی و امارات و هم پیمانی آنها در جنگ یمن تنها در رسانه ها به صورت تعارف‌های مبالغه‌آمیز است و اتهام زنی به یکدیگر در پشت پرده صورت می گیرد.

  وی به عنوان شاهد مثال اظهارتش گفت: امارات، عربستان سعودی را متهم می کند که موشکهایی در اختیار برخی گروه های یمنی قرار داده است که این گروه های یمنی اخیرا با همین موشک ها جنگنده های اماراتی را هدف قرار داده اند. در مقابل عربستان سعودی نیز امارات را به هدف قرار دادن نیروهایش در  “قصر المعاشیق” توسط تک تیراندازان اماراتی متهم می کند.

  سوالی که در اذهان مطرح می شود اینکه آیا عملیات نظامی امارات در یمن پایان یافته است؟ در جواب می توان گفت طبق نظر مقامات اماراتی همچنان عملیات نظامی امارات در یمن ادامه خواهد داشت ؛ چرا که عربستان و امارات دو کشور همپیمان دست کم ، در ظاهر هستند.

  برچسب ها :

  نظرات