آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56915
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  اخبار امنیتی سوریه؛

  ۶۹۹ مورد نقض آتش بس در سوریه از زمان اجرایی شدن آن/ انهدام مواضع داعش در حومه سویدا

  موارد نقض آتش بس در سوریه از زمان اجرایی شدن آن به 699 مورد افزایش یافت.

  آوای شمال/ به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا،) مرکز ویژه نظارت بر آتش بس در حمیمیم سوریه گزارش داد: گروههای مسلح در سوریه ۵ بار در ۲۴ ساعت گذشته آتش بس را نقض کرده اند که همگی آنها در حومه دمشق بوده است و به این ترتیب تعداد موارد نقض آتش بس در سوریه از زمان اجرایی شدن آن تا به حال به ۶۹۹ مورد رسید.

  در بیانیه این مرکز آمده است: افراد مسلح وابسته به گروه موسوم به جیش اسلام، با خمپاره، تعدادی از مراکز نظامی ارتش سوریه را در ۵ منطقه در حومه دمشق هدف قرار دادند.

  این مرکز گزارش داد: تروریست‌های جبهه النصره مناطق حندرات، فرودگاه نیرب، خالدیه و شیخ مقصود را در حلب هدف قرار دادند. گروههای تروریستی همچنین فوعه در حومه ادلب و الوطی در حومه لاذقیه را هدف قرار دادند.

  از سوی دیگر، منابع نظامی سوریه اعلام کردند: در عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌های جبهه النصره در نعیمه در شرق درعا، دست کم ۱۱ تروریست کشته و شمار دیگری زخمی شدند.

  یک منبع نظامی از عملیات ارتش سوریه علیه تروریست های تکفیری داعش در تل اشیهب در حومه سویدا خبر داد و افزود: ارتش سوریه ضمن انهدام ادوات تروریست ها، شماری از آنها را نیز به هلاکت رساند.

  منابع سوری از عملیات ارتش سوریه در غوطه شرقی در حومه دمشق خبر دادند و افزودند: ارتش مرکز تروریست ها را در بحاریه در شرق دمشق هدف قرار داد و ضمن به هلاکت رساندن برخی از تروریستها، ادوات آنها را نیز منهدم کرد.

  در غوطه شرقی، گروه‌های تروریستی جبهه النصره، جیش الاسلام، لوا الاسلام حضور دارند. این دو گروه اخیر ارتباط قوی با رژیم سعودی دارند.

  برچسب ها :

  نظرات