آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56736
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

  برنامه‌ هیأت‌ها باید در راستای جذب جوانان باشد

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: برنامه‌های هیأت‌ها باید در راستای جذب جوانان باشد.

  آوای شمال/ آیت‌الله سید رحیم توکل یک‌شنبه شب در جمع اعضای هیأت یا فاطمه الزهرا (س) این شهرستان، با اشاره به فضایل ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: یکی از برکات بزرگ ماه مبارک رمضان دست‌یابی به شناخت و معرفت الهی و انجام عمل خالصانه برای انسان است.

  وی با بیان اینکه انسان مومن باید رنگ عمل خود را خدایی و خالصانه کند تا این عمل او نزد خداوند معتبر شود، افزود: مراقبت از اعمال و افکار از ویژگی‌های برجسته انسان روزه‌دار در ماه مبارک رمضان است.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری علت خلقت عالم تکوین را تهذیب نفس برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر انسان به مقام عبدالله بودن برسد، صفات خداوند متعال در بنده‌اش ظهور پیدا می‌کند.

  این مسؤول با اشاره به اینکه انسان مومن به ویژه کسانی که عنوان خادمی اهل بیت (ع) را دارند، باید رنگ عمل خود را خدایی کنند، اضافه کرد: عمل الهی با رنگ الهی سبب نورانی شدن عمل شده و با نور عمل، حجاب باطن کنار می‌رود.

  توکل به نقش خادمان اهل بیت (ع) و جایگاه آنان اشاره کرد و یادآور شد: توفیق هر کار جمعی براساس زیاد و کم بودن افراد نقش‌آفرین و یا جوان و پیر بودن نیست بلکه کیفیت یعنی اخلاص عمل مهم است.

  وی هر عمل نیک با نیت غیرخدایی را سبب بطلان آن عمل برشمرد و ادامه داد: اگر کاری هر چند مقدس برای خود انجام شود مانند فواره‌ای است که زود سرنگون می‌شود.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری برنامه‌ریزی و جذاب‌بودن برنامه‌ها را سبب موفقیت در طرح‌ریزی دانست و اظهار کرد: کار در جمع هیأت باید طوری باشد که جوان منحرف را جذب و در او انقلاب ایجاد کند.

  این مسؤول استوار بودن و ثابت قدم ماندن در کارهای هیأت را مورد تأکید قرار داد و افزود: اگر در اجرای کار به در بسته‌ای برخورد کردید، ناامید نشوید زیرا اداره کار اهل بیت (ع)، در دست کسی غیر از شما است.

  توکل در پایان گفت: مزد و پاداش عمل الهی خود را تنها از خداوند بخواهید و تشویق‎ها و شماتت‌ها نباید در شما اثر بگذارد.

   

  برچسب ها :

  نظرات