آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56733
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران خبر داد

  فعالیت ۴ هزار و ۸۹۲ هیأت مذهبی در مازندران/ لزوم تمرکز به تربیت قرآنی

  مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران از شناسایی و فعالیت 4 هزار و 892 هیأت مذهبی در مازندران خبر داد و گفت: با اهدا مجوز فعالیت، این هیأت‌ها سطح‌بندی شده و دارای شورای سیاست مذهبی انتخابات شهرستانی، استانی و کشوری هستند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام ناصر شکریان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی با تبریک میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی نهاد انقلابی و دینی است که ۳۵ سال قبل به فرمان امام راحل تأسیس و به نام روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی نام‌گذاری شد.

  وی با اشاره به فعالیت ارزنده این سازمان در دوران هشت سال دفاع مقدس و زمان انقلاب افزود: این نهاد دینی در مازندران در سال ۶۱ توسط نماینده وقت امام(ره) مرحوم آیت‌الله روحانی راه‌اندازی شد که اکنون جزو استان‌هایی بوده که اکثر شهرستان‌های آن دارای سازمان تبلیغات است مگر سه شهر تازه تأسیس که به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

  مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی از مجامع وابسته مردمی بوده که در حوزه‌های مختلف فعالیت دارد، تصریح کرد: اتحادیه مراکز قرآنی سازمان از جمله مجامع وابسته مردمی بوده که ۷۷۰ مرکز، مؤسسه و خانه روستایی و شهری آن در سراسر مازندران تشکیل و مجوز فعالیت دارند.

  وی از شناسایی و فعالیت ۴ هزار و ۸۹۲ هیأت مذهبی در مازندران خبر داد و گفت: با اهدا مجوز فعالیت، این هیأت‌ها سطح‌بندی شده و دارای شورای سیاست مذهبی انتخابات شهرستانی، استانی و کشوری هستند که مسؤول شورای سیاست مذهبی استان، جزو شورای کشوری نیز انتخاب شد.

  شکریان خاطرنشان کرد: ۳ هزار و ۸۳۱ مداح مازندران شناسایی شدند که به صورت تشکیلاتی فعالیت دارند.

  وی از تشکیل مجمع جدید کانون فرهنگی تبلیغی سازمان در سال گذشته خبر داد و یادآور شد: ۱۶۵ کانون فرهنگی تبلیغی در سطح‌بندی مختلف فعالیت گسترده دارند.

  شکریان کانون بانوان فرهیخته استان را از دیگر مجامع وابسته سازمان برشمرد و ادامه داد: ۶۰ نفر در این حوزه شناسایی شدند و مسؤول کانون بانوان مازندران جزو شورای کانون بانوان فرهیخته کشور است.

  مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران از فعالیت پنج دبیرستان معارف اسلامی در استان خبر داد و اضافه کرد: امسال شاهد راه‌اندازی دبیرستان معارف در تنکابن خواهیم بود.

  * اجرای طرح تربیت مجری قرآنی

  وی با اشاره به اینکه ۱۴۰ روحانی مستقر در روستاها فعالیت دارند، گفت: این روحانیان از نیروهای مردمی و مورد حمایت سازمان بوده که در بخش ترویج دینی و تبلیغی، رفاهی و عمرانی فعالیت داشته و گاهی حوزه فعالیت آنها نیر در مناطق آلوده و آسیب‌پذیر است.

  شکریان از فعالیت موسسه تبیان این سازمان خبر داد و افزود: از دیگر مجامع وابسته سازمان دارالقرآن بوده که ۷۰ عنوان فعالیت آموزشی، تبلیغی و ترویجی داشته که در ۲۶ رشته تخصصی با برگزاری ۶۰ دوره فعالیت دارند.

  وی از اجرا طرح تربیت مجری قرآنی خبر داد و گفت: در طرح بومی مصباح‌الهدی و نورالهدی سازمان تاکنون ۳ هزار و ۱۶۰ نفر فارغ‌التحصیل شدند که در حال حاضر نیز هزار و ۸۰۰ نفر شرکت کردند.

  شکریان خواستار بیمه مربیان مراکز قرآنی شد و اظهار کرد: ۷۷۰ مؤسسه و مراکز قرآنی فعالیت دارند که ۸ هزار مربی از این مراکز قرآنی دارای گواهینامه هستند.

  وی با بیان اینکه ۲ هزار نفر از مربیان شاغل در این مراکز قرآنی شدند، گفت: این مراکز برای تحقق شعار سال یعنی اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی حرکت می‌کنند و در گذشته مربیان این مراکز بیمه قرآنی بودند و از تسهیلات بانکی استفاده می‌کردند و در حقیقت سازمان طرح‌های اجرایی خود را به این بخش خصوصی واگذار می‌کرد اما امروزه تسهیلات بانکی و بیمه به آنها تعلق نمی‌گیرد، لذا از شورای توسعه فعالیت قرآنی مازندران تقاضای فعالیت بیشتر در جذب اعتبارات و تسهیلات ملی همانند دیگر استان‌ها داریم.

  * کسب برتر رتبه کشوری در ۱۲ سال گذشته

  مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه نیازمند تربیت قرآنی هستیم، گفت: به اندازه کافی قاری قرآن داریم و باید تمرکز را به سمت تربیت قرآنی ببریم، در حال حاضر ۹۷۳ نفر در طرح حفظ کل سه ساله و پنج ساله شرکت کردند.

  وی با اشاره به اینکه ۱۶ خانواده قرآنی در مازندران وجود دارد، افزود: برگزاری جشنواره خانواده قرآنی، جشنواره کودک و نوجوان و جشنواره جوان قرآنی از دیگر برنامه سازمان است.

  شکریان از اعطای مدرک تحصیلی معادل دانشگاهی به ۹۲ نفر خبر داد و یادآور شد: سال گذشته ۱۵۰ نفر در مازندران شرکت کردند که هنوز جواب آن اعلام نشده است.

  وی با اشاره به اینکه در ۱۲ سال متوالی دارالقرآن مازندران در سطح کشور رتبه کشوری گرفت، خاطرنشان کرد: هر ساله در ۲۰ مناسبت ملی و مذهبی ۱۲ هزار اعزام و استقرار مبلغین، غیر از اعزام روزانه داریم.

  مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران ادامه داد: در سال گذشته یک‌هزار و ۶۰۰ اعزام داشتیم که پیش‌بینی شد امسال به یک‌هزار و ۸۰۰ نفر برسد در حالی که بیش از ۲  هزار و ۱۰۰ نفر اعزام حتی برای روستاهای ۲۰ خانوار داشتیم.

  * گردهمایی آموزشی برای کاهش طلاق و اعتیاد

  وی با اشاره به اینکه برای حمایت این روحانیان مستقر، مجلس در سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شد، اضافه کرد: امسال نیز همین میزان اعتبار برای حمایت از روحانیان مستقر اختصاص یافته است.

  مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: گردهمایی آموزشی برای کاهش طلاق و اعتیاد در جامعه، برگزاری مشاوره دینی و مهارت زندگی و مبارزه با عرفان‌های نوظهور از دیگر فعالیت این سازمان مردمی است.

  شکریان از فعالیت ۱۴۰ پایگاه هسته فرهنگی و بوستان معرفت با حضور روحانیان خبر داد و تصریح کرد: این طرح بعد از ماه مبارک رمضان به مدت ۴۵ روز برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه ۳۱۴ خانه عالم داریم که ۱۳۸ خانه به اتمام رسیده و ۱۷۶ خانه عالم نیمه کاره است، افزود: فعال‌سازی مساجدی که روحانی ندارند از دیگر اقدامات مورد توجه این سازمان است که در سال گذشته ۵۵ مسجد شناسایی و امسال فعال شد، برگزاری جلسه تفسیر نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در مساجد بعضی از شهرها از جمله بابل نیز انجام می‌شود.

  * افتتاح پروژه‌های نیمه‌کاره در صورت حمایت دولت

  وی با اشاره به اقدامات سازمان برای حمایت از تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی ادامه داد: از کانون مداحان، هیأت‌های مذهبی و کلاس گفتمان دینی جوان خواسته شد تا در این حوزه ورود یابند.

  مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران از افتتاح پروژه‌های نیمه‌کاره در صورت حمایت دولت خبر داد و افزود: در صورت حمایت دولت در تخصیص اعتبارات عمرانی، شاهد اتمام پروژه عمرانی نوشهر، بابل و فریدونکنار خواهیم بود.

  شکریان گفت: در سال اقتصاد مقاومتی حقوق نجومی بعضی از مدیران خیانت به بیت‌المال است و این امر اگر واقعیت داشته باشد کار آنها توجیه‌پذیر نبوده و ضربه محکمی به اعتماد مردم است، لذا بر دستگاه‌های اجرایی و قضایی فرض است با بررسی‌های لازم شدیدترین برخورد ممکن را با این افراد داشته و به مردم نیز اعلام کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات