آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56695
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  مدیرکل ثبت احوال مازندران:

  ۱۸۰ هزار شناسنامه امسال در مازندران تعویض می‌شود/ صدور ۳۶۰ هزار کارت ملی هوشمند در سال ۹۴

  مدیرکل ثبت احوال مازندران گفت: 180 هزار شناسنامه تا پایان امسال در استان مازندران تعویض می‌شود.

  آوای شمال/ جلسه شورای اداری ثبت احوال مازندران به میزبانی شهرستان نور در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

  علی رجبی در این جلسه با اشاره به جمعیت ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و همچنین ۴۷ هزار ولادت در مازندران اظهار کرد: ۲۲۰ هزار کارت ملی هوشمند در سه ماه نخست امسال صادر شد که در حال حاضر ۷۲ پیشخوان و ۳۰ اداره پست کار تعویض شناسنامه و ثبت‌نام کارت ملی هوشمند را انجام می‌دهند.

  وی با اشاره به اینکه ۲۹ اداره مستقل در استان مازندران وجود دارد، افزود: در کل استان ۱۱۱ هزار کارت هوشمند تا سال ۹۳ صادر شد.

  مدیرکل ثبت احوال مازندران با اشاره به تعویض ۱۲۴ هزار شناسنامه در سال گذشته تصریح کرد: تا پایان امسال ۱۸۰ هزار شناسنامه در استان مازندران تعویض خواهد شد.

  این مسئول از صدور ۸۰۰ هزار تا یک میلیون کارت ملی هوشمند تا پایان امسال در مازندران خبر داد و گفت: ۳۶۰ هزار کارت ملی هوشمند در سال ۹۴ صادر شد.

  رجبی با اشاره به صدور شناسنامه یک‌روزه در استان مازندران تأکید کرد: برای سهولت در کار در ۵ شهر بزرگ مازندران(آمل، تنکابن ،ساری، قائم‌شهر، بابل) کار تحویل کارت به اداره پست واگذار شد.

  وی از راه اندازی ۴ دفتر پیشخوان جدید در شهرستان نور خبر داد و افزود: در شهر رویان به زودی دفتر پیشخوان افتتاح می‌شود و در دو روستای پرجمعیت این شهرستان و بخش بلده نیز دفتر پیشخوان راه‌اندازی می‌شود.

  مدیرکل ثبت احوال مازندران با اشاره به ثبت طلاق، ازدواج، ولادت، وفات در ثبت احوال افزود: در طلاق، ازدواج، ولادت در استان مازندران با دستور استاندار و پیگیری معاون سیاسی استاندار مازندران ۳ شهر به عنوان پایلوت قرار گرفته که با همکاری بهزیستی، دادگستری، ثبت احوال، فرمانداری، ستادهایی برای اجرای آن تشکیل می‌شود.

  وی در پایان گفت: در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش آمار طلاق بودیم.

  برچسب ها :

  نظرات