آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ , Friday 24 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56550
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  حجت الاسلام اژه ای تشریح کرد:

  جزییات جدیدی از مسئولان در حادثه حمله به سفارت عربستان/ از ۳۰۰ کنسرت فقط ۹ مورد لغو شد

  سخنگوی قوه قضائیه گفت: در هفته قوه قضائیه مدیران و مسئولان قوه قضائیه با مقام معظم رهبری دیدار خواهند کرد تا از بیانات ایشان استفاده کنند.

  آوای شمال/ حجت السلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری که امروز(یکشنبه) به منظور تشریح برنامه های هفته قوه قضائیه برگزار شد، اظهار داشت:یکی از برنامه های اجرایی در هفته قوه قضائیه دیدار مدیران و مسئولان قوه قضائیه با مقام معظم رهبری است و گزارشی از عملکرد این قوه توسط ریاست قوه قضائیه در این جلسه ارائه می شود.

  وی افزود: رهنمود های مقام معظم رهبری می تواند چراغ راه ما در آینده باشد.

  *دیدار با رهبر معظم انقلاب در آستانه افطار

  معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: دیدار با مقام معظم رهبری به منظور بهره‌مندی از بیانات ایشان انجام می‌شود و باتوجه به اینکه این دیدار در ماه رمضان صورت می‌گیرد در آستانه افطار خواهد بود.
  حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به دیگر برنامه های هفته قوه قضاییه بیان داشت : در این هفته همایشی با حضور سران ۳ قوه و بسیاری از مقامات لشکری و کشوری و دستگاه‌های مختلف و رسانه‌های عمومی و تمامی مدیران قوه قضاییه برگزار می‌شود که این همایش از چند نظر دارای اهمیت است.
  وی ادامه داد: در این همایش تمام مسائل قوه قضایه به صورت مستقیم و غیرمسقتیم بیان می‌شود و در پایان گزارشی تفضیلی توسط وزیر دادگستری ارائه می‌شود که تمام مطالب را به صورت عریان در معرض دید مردم و رسانه‌ها قرار می‌دهد.
  رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه گفت: در این همایش سران ۳ قوه دیدگاه‌های خود را بیان می‌کنندکه جزء بی‌نظیرترین برنامه‌ها است و تمام مدیران قوه‌قضاییه شاهد جمع‌بندی از عملکرد خودشان خواهند بود و نقطه نظر مسئولان را در رابطه با عملکرد خود می شنوند.
  حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به دیگر برنامه‌های هفته قوه قضاییه بیان داشت: جلسه دیگر به منظور حضور در مرقد امام راحل به منظور تجدید میثاق با بنیانگذار انقلاب در این هفته برگزار خواهد شد، زیرا ما اعتقاد داریم امام زنده است و در حرم ایشان حاضر خواهیم شد تا تجدید میثاقی با احیاگر این عصر داشته باشیم و بگوییم در پس احیای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌ایم و تا آخر در مسیر ولی فقیه باقی خواهیم ماند.
  وی تأکید کرد: از آنجایی که ما هرچه داریم از برکت خون شهدا است در هفته قوه قضاییه دیداری با مجموعه‌ای از خانواده ایثارگران قوه قضاییه نیز خواهیم داشت.
  *بازدید سرزده از مسئولان از مجموعه‌های قضایی
  سخنگوی قوه قضاییه افزود: طبق آمار، ۲۵۵ شهید از جمله شهید آیت الله بهشتی و شهید قدوسی در مجموعه قوه قضاییه حضور دارند؛ همچنین این قوه دارای بیش از ۵۰۰۰ جانباز بالای ۲۵ درصد است که در مجموعه می‌توان گفت قوه قضاییه دارای بیش از ۱۶ هزار شهید، جانباز و رزمنده است.

  حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به دیگر برنامه های دستگاه قضا در هفته قوه قضاییه تصریح کرد: در این هفته تلاش شده تا مسئولان قوه قضاییه به صورت سرزده از زیر مجموعه‌های قوه قضاییه بازدید و سرکشی کنند تا از نزدیک تکریم ارباب رجوع، راه‌اندازی و اشکالات کار را مشاهده و به نوع آن رسیدگی کنند.

  معاون اول قوه قضاییه گفت: ‌یکی از مسائلی که درسال ۹۴ دستگاه قضا روی آن متمرکز بوده و این موضوع در اولویت سال ۹۵ است بند۳ از اصل ۱۵۶ قانون اساسی احیای حقوق عامه و گسترش عدل است؛این مورد در سال ۹۳ و۹۴ مطرح بود که جزء اولویت های سال ۹۵ است، بنابراین یکی از اولویت‌های ما این است که اَنچه را که مربوط به روح و جان انسانها است تحت حقوق عامه به آن جامه عمل بپوشانیم.

  *گزارش اجمالی سازمان بازرسی در خصوص آلودگی به رئیس جمهور ارائه شد

  وی تاکید کرد: سال گذشته به سازمان بازرسی کل کشور دستور داده شد که نسبت به آلودگی هوا حساس باشد و به این سازمان وظیفه داده شد که بررسی کنند آیا تمام دستگاه‌ها به وظایف خودشان عمل کرده اند یا خیر؟ و برای کاهش آلودگی هوا هر کدام از دستگاه ها چه اقداماتی انجام داده‌اند؟

  سخنگوی قوه قضاییه در ادامه گفت:‌ سازمان بازرسی کل کشور یک گزارش اجمالی از این موضوع تهیه کرده و به رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور ارائه کردندکه چه اقداماتی را در دستگاه‌ها باید انجام می‌دادند که این موضوع امسال و سال آینده هم پیگیری می‌شود.

  *دستگیری تولید کننده غیرمجاز شیر در استان کرمان

  حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تأکید کیرد: درخصوص کاهش آلودگی هوا مدعی العموم نباید بیکار بنشیند و باید با یک حساسیت ویژه نسبت به این موضوع اقدام کند، همچنین نسبت به سلامت غذا و توزیع مواد غذایی بخشی از بیمارستان ها و درمانگاه‌ها پلمپ شد و بسیاری از کسانی که در توزیع مواد غذایی فاسد نقش داشتند، دستگاه قضا ورود پیدا کرده که این‌ها جزء اهم حقوق شهروندی است و چه چیزی بالا تر از حق سلامت و حق حیات.

  سخنگوی دستگاه قضا در ادامه بیان کرد:‌ درچند روز اخیر در استان کرمان مرکزی که تولیدکننده شیر بود اما فعالیت‌های دیگری غیر از تولید شیر انجام می‌داد یافت شد، این مرکز توسط دستگاه قضایی پلمپ  و چند نفر از عوامل این مرکز در تحقیق و بازرسی هستند چرا که این مسئله حائز اهمیت است.

  *مدعی العموم باید با کسانی که به ترویج فحشا می پردازند برخورد کند

  معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: ما مجاز نیستیم که دست روی دست بگذاریم تا فحشا و ابتذال در جامعه نفوذ پیدا کند ما معتقد به قانون اساسی هستیم تا فضایل اخلاقی در جامعه رشد کند و از هرگونه غیر اخلاقی جلوگیری می‌کنیم و قوه قضائیه به آنچه که به روح انسانها خدشه وارد کند ورود پیدا می‌کند و مدعی‌العموم موظف است نسبت به کسانی که به ترویج فحشا می‌پردازند و جوانان را تبدیل به یک انسان بی‌خاصیت می کند برخورد جدی کند.

  وی تاکیدکرد: در جهت دفاع از حقوق شهروندی و احیای حقوق عامه، دیوان عدالت اداری تشکیل شده است تا از مردم در مقابل حکومت دفاع کند و کسانی که از واحدهای وابسته به حکومت و آیین‌نامه‌هایی که از سوی حکومت صادر می‌شود و خلاف قانون می باشد موظف است جلوی آن‌ها را بگیرد و امیدواریم با فناوری‌های جدید و باسرعت بیشتری موارد خلاف قانون پیگیری شود تا منافع حکومت به ضرر مردم تبدیل نشود.

  حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه سازمان بازرسی کل کشور اجازه ورود به مکان‌هایی را دارد که وابسته به دولت است گفت: در برخی موارد قرار دادها منعقد می‌شود که از انعقاد این قراردادها فرد یا افرادی از جامعه متضرر می‌شوند که در این موارد سازمان بازرسی کل کشور و در برخی موارد دادستانهای کشور وارد می‌شوند تا جلوی این قراردادها گرفته شود.
  *اطلاعاتی جدید از پرونده سفارت عربستان
  سخنگوی قوه قضائیه گفت : بنابر نقل قول وزیر ارشاد از ۳۰۰کنسرت برگزار شده تنها ۹کنسرت لغو شده است و اگر ما گزارشی از سیستم های اطلاعاتی مبنی براینکه ممکن است در کنسرتی کارهای ضد امنیتی و خلاف عفت عمومی انجام شود به مسئولین برگزاری کنسرت اطلاع می دهیم که آیا می توانید جلوی این اقدامات را بگیرید اگر جواب مثبت بود که کنسرت برگزار می شود در غیر این صورت کنسرت لغو می شود.
  حجت السلام و المسلمین محسنی اژه ای گفت: به عنوان مثال در حادثه حمله به سفارت عربستان به تازگی عنوان شده که به برخی از مسئولین گزارشی مبنی بر وقوع این حادثه ارسال شده است که اگر اثبات شود این مسئولین با وجود اطلاع کاری انجام نداده اند به پرونده آنها نیز رسیدگی می شود.

  برچسب ها :

  نظرات