آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56497
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  آیا “ترامپ” همچون اسرائیل عبرت می گیرد؟

  الزام آمریکا به انجام تعهدات یکی از مهمترین نکاتی است که در ماه های اخیر مورد تاکید مسئولان کشورمان در داخل قرار گرفته و لزوم پیگیری آن ضروری به نظر می‌رسد.

  آوای شمال/ آمریکا در برجام به گفته منابع رسانه ای به همه تعهدات خود عمل نکرده و این موضوع انتقاداتی را در داخل به همراه داشته است.

  الزام آمریکا به انجام تعهدات یکی از مهمترین نکاتی است که در ماه های اخیر مورد تاکید مسئولان کشورمان در داخل قرار گرفته و لزوم پیگیری آن با توجه به نظر کارشناسان ضروری به نظر می رسد.

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه فرمودند: برنامه امروز دشمن این است که توانمندی‌های جمهوری اسلامی را متوقف کند یا از بین ببرد یا اقلا از رشد آنها جلوگیری کند؛ ما باید تا جایی که می‌توانیم، توانمندی‌ها را افزایش دهیم. بنده بارها تکرار کردم باید کشور قدرتمند بشود و توانمندی‌هایمان را افزایش بدهیم. اگر افزایش دادیم، آن وقت می‌توانیم به مردم بگوییم مردم آسوده باشید.

  ایشان افزودند: ما برجام را نقض نمی‌کنیم لکن اگر طرف مقابل نقض کند که الان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا دارند تهدید می‌کنند که برجام را پاره می‌کنیم؛ اگر آنها برجام را پاره کردند ما آن را آتش می‌زنیم.

  **لفاظی جمهوری خواهان درباره برجام

  یکی از سخنانی که در ماه های اخیر “دونالد ترامپ” نامزد جمهوری خواه آمریکایی و همپیمانانش مطرح کرده اند ، این است که در صورتی راهیابی به کاخ سفید به عنوان رئیس جمهور “برجام ” را پاره خواهند کرد.

  تحلیلگران سیاسی معتقدند که ادعای پاره کردن برجام خلاف موازین حقوق بین الملل است و  در این زمینه اظهار نظر “مصطفی کواکبیان” نماینده مجلس شورای اسلامی  قابل طرح است.

  آیا

  “مصطفی کواکبیان” نماینده مجلس شورای اسلامی  درباره ادعاهای “دونالد ترامپ” نماینده جمهوری خواه آمریکایی مبنی بر پاره کردن برجام در صورت راهیابی به “کاخ سفید” عنوان داشت: کسانی که چنین سخنانی را مطرح می کنند ابتدا حقوق بین الملل را مطالعه کنند و بعد سخن بگویند.

  علاوه بر این گاهی اوقات نیاز است تا کشورهای غربی و به خصوص آمریکا پاسخ هایی از جنس اقتدار بشنوند و بدانند که جمهوری اسلامی ایران در مقابل زیاده خواهی ها و تهدیدات خواهد ایستاد.

  رهبر معظم انقلاب اسلامی با هشدار به مقامات آمریکایی این نکته را مطرح  فرمودند که  در صورت تهدید جمهوری اسلامی ، واکنش ایران قاطعانه خواهد بود. در گذشته هم رژیم صهیونیستی ادعاهایی را درباره حمله نظامی به جمهوری اسامی ایران مطرح کرد که با واکنش قاطعانه رهبر معظم انقلاب در سال ۹۲ مواجه شد.

  **اگر غلطی از آن‌ها سربزند ، جمهوری اسلامی “تل آویو” و “حیفا” را با خاک یکسان خواهد کرد

  در سال ۹۲ “حضرت آیت الله خامنه ای” رهبر معظم انقلاب اسلامی در اول فرودین ماه سال مذکور در جمع زائران حرم مطهر علی بن موسی الرضا فرمودند: “رژیم صهیونیستی در حد و اندازه ای نیست که در صف دشمنان ملت ایران قرار بگیرد ؛ اگر غلطی از آن‌ها سربزند ، جمهوری اسلامی “تل آویو” و “حیفا” را با خاک یکسان خواهد کرد” .

  با پاسخ قاطعانه فرمانده معظم کل قوا شیب تهدیدات نظامی اسرائیل ضد جمهوری اسلامی ایران به شدت کاهش یافته و جز چند لفاظی بی اهمیت دیگر افراد مهم کابینه نتانیاهو جرات تهدید ایران را ندارند و به خوبی از پاسخ موشکی جمهوری اسلامی ایران آگاهند.

  برجام آوردگاهی است که در آن براساس نظر کارشناسان  و تحلیلگران یک معامله اقتصادی بوده  که آمریکا تاکنون به همه وعده های خود عمل نکرده و این موضوع  باعث شد تا مقام معظم رهبری درباره ساز و کار اجرای برجام توصیه هایی را مطرح کنند.

  البته معظم له در جریان دیدار با کارگزاران نظام توصیه های مهمی درباره انرژی اتمی داشتند.  ایشان با اشاره به انجام کامل تعهدات جمهوری اسلامی افزودند: ما پیش‌پرداختها و تعهدات خود را پی در پی انجام دادیم و غنی‌سازی ۲۰ درصد، فردو و اراک را تعطیل کردیم، اما طرف مقابل همچنان متوقع است.

  برچسب ها :

  نظرات