آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56323
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  گزارش فارس از بخش فروش کتاب نمایشگاه قرآن

  عرضه کتب‌ دینی برای همه سلائق/ هدیه قرآن‌ در صدر

  در بخش فروش کتاب بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم 243 غرفه وجود دارد که در هر کدام کتب مختلف دینی و قرآنی برای همه سلائق عرضه شده اما هدیه قرآن در صدر است.

  آوای شمال/ بخش فروش کتاب بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مساحتی بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ متر در بخش میانی مصلای امام خمینی(ره) قرار دارد.

  در این بخش ۲۴۳ غرفه تعبیه شده است که ناشران داخلی و خارجی به عرضه کتاب‌های مختلف با موضوع قرآن و عترت می‌پردازند.

  در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ۳۱۱ ناشر و داخلی حضور دارند که ۲۹۳ ناشر داخلی با ۳۲ هزار عنوان کتاب قرآنی و ۱۸ ناشر خارجی با ۳ هزار و ۸۵۰ عنوان کتاب میزبان علاقه‌مندان هستند.

  ناشران خارجی بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی قران کریم از کشورهای سوریه، لبنان، مصر، عراق و ترکیه هستند که غرفه‌های آن‌ها بیشتر به ارائه قرآن‌های نفیس و با جلدهای زیبا می‌پردازد.

  در بخش فروش کتاب نمایشگاه بین‌المللی قران کریم که از نخستین روزهای برپایی نمایشگاه بین‌المللی قرآنی کریم با استقبال خوبی مواجه شده بود، کتب‌ ادعیه و سایر کتب‌ مرتبط با قرآن و عترت عرضه شده است اما بیشتر بازدیدکنندگان از این نمایشگاه ترجیح می‌دهند که قرآن‌هایی که با تخفیف‌های خوبی عرضه می‌شود خریداری کنند.

  فرشته محمدی که به همراه همسرش که در یکی از انتشارات حاضر در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در حال نگاه کردن قرآن‌ها بود، در گفت‌وگو با فارس با اشاره به فعالیت‌های این بخش می‌گوید: ما هر سال به نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم می‌رویم امسال وقتی متوجه شدیم که نمایشگاه به مصلا برگشته بسیار خوشحال شدیم و امروز دومین بار است که از نمایشگاه بازدید می‌کنیم.

  وی با بیان اینکه امشب به قصد خرید قرآن عروسی به نمایشگاه آمدیم، می‌افزاید: قرآن‌های زیبا و متنوعی در این نمایشگاه عرضه شده است و هدیه آن‌ها هم به نسبت بیرون بهتر است. قصد داریم از نمایشگاه قران بخریم تا خاطره آن همیشه در ذهن‌مان بماند و با هر بار بازدید از نمایشگاه روزهای خوب را به یاد بیاوریم.

  پس از گذر از بخش هدیه کتب‌ مختلف قرآنی به غرفه‌هایی می‌رسیم که برای کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شده است. در این بخش تعداد کثیری از کودکان حضور دارند و با اشتیاق به کتاب‌های عرضه‌ شده در این بخش می‌نگرند. کتاب های عرضه شده در بخش کودک و نوجوان فروش کتاب نیز کتاب‌های با مضامین دینی عرضه شده است البته در برخی از غرفه‌ها کتاب‌های غیرمرتبط با این حوزه نیز دیده می‌شود.

  به گفته رجبعلی سالاریان مدیر بخش فروش کتاب نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ما امسال به ناشرانی که حداقل ۱۵ جلد کتاب برای نخستین‌بار در سه سال اخیر به چاپ رسانده‌اند، اجازه حضور در نمایشگاه دادیم تا از این طریق کتاب‌های جدید در نمایشگاه عرضه شود که پس از ارزیابی‌های صورت گرفته شاهد هستیم یک سوم کتاب‌های عرضه شده در نمایشگاه بین‌المللی قران کریم برای نخستین‌بار به چاپ رسیده شده است.

  در بخش فروش کتاب بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی قران کریم کتاب‌هایی برای همه سلایق وجود دارد که با تخفیف‌های۱۰ تا ۵۰ درصدی به بازدیدکنندگان عرضه می‌شود.

  به گزارش فارس نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از  ۲۴ خردادماه آغاز شده است و تا ۸ تیرماه از ساعت ۱۸ تا ۲۳:۳۰ در مصلای امام خمینی(ره) میزبان علاقه‌مندان به ساحت قرآن کریم است.

   

  برچسب ها :

  نظرات