آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ , Friday 24 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56277
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  شور‌وشوقی که وصف‌شدنی نیست

  یک چله بی‌تابی برای اعزام به سوریه/ اشتیاقی که جوانان مازندرانی برای ایستگاه خان‌طومان دارند

  جوانان مازندرانی که شور و شوق وصف ناشدنی برای اعزام به سوریه دارند معتقدند دفاع از اسلام مرز جغرافیایی نمی‌شناسد.

  آوای شمال/ چند سالی است که گروه‌های تکفیری پرورش یافته‌ی صهیونیست و استکبار جهانی برای ایجاد وحشت، اسلام‌ستیزی و مخدوش کردن چهره واقعی اسلام ناب محمدی(ص) و معرفی اسلامی خشن و به‌دور از منطق در کشورهای منطقه به‌خصوص عراق و سوریه حضور دارند.

  شکی نیست که حضور آنها در سوریه و عراق پایان این قصه پرغصه نیست و از جمله اهداف بلندمدت و استراتژیک تروریست‌ها بر هم زدن آرامش خاورمیانه به‌خصوص ایران است.

  استکبار جهانی در رأس آن آمریکای جنایت‌کار بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مراحل مختلف و با روش‌های گوناگون برای نابودی و انحراف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اقدام کرده است.

  آنها که با روش‌های ترور، جنگ تحمیلی، فتنه، تحریم، جریان‌های انحرافی و… از هیچ تلاشی برای نابودی و ضربه به نظام دریغ نکردند، اما با رهبری امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای و حضور گسترده و دائمی مردم هوشیار و همیشه در صحنه، نتوانستند نتیجه‌ای بگیرند و امروز با فرستادن گروه‌های تروریستی به سوریه و عراق پا در عرصه جنگ نیابتی علیه ایران اسلامی نهادند.

  بسیجیان امروز همانند دوران دفاع مقدس آماده دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) و میهن اسلامی در سایه ولایت معظم فقیه هستند.

  جوانان بسیجی مازندرانی نیز همپای سایر هم‌وطنان، آماده دفاع از حریم دین مبین اسلام هستند که تقدیم ۳۱ شهید مدافع‌حرم از دیار علویان گواه روشنی بر این ادعاست.

  سراغ چند نفر از صدها داوطلب مازندرانی برای اعزام به خط مقاومت اسلامی و دفاع از حرم رفتیم تا از شور و شوق وصف ناشدنی آنها آگاه شویم.

  محمد محمودجانلو یکی از بسیجیان مشتاق برای اعزام به سوریه است، او می‌گوید: ندای «هل من ناصر ینصرنی…» امروز از کشور سوریه و عراق به گوش می‌رسد و احساس تکلیف برای دفاع از حرم در دل مشتاقان بیشتر از هر زمان دیگری وجود دارد.

  به اعتقاد وی جنگ سوریه و عراق جنگ گروه‌ها و مذاهب خاص نیست، بلکه جبهه مقاومت حق در برابر باطل است و با چشم بینا که به قضیه بنگریم دست استکبار را از آستین داعش بیرون‌زده می‌بینیم.

  این داوطلب دفاع از حرم اهل بیت(ع) با تاکید بر این که دفاع از اسلام مرز جغرافیایی ندارد در توضیح ضرورت حضورش در جنگ سوریه گفت: امروز دشمن پای در سوریه گذاشته و شمشیر کفر به روی مسلمانان مظلوم کشیده است، ما نیز برای دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام عزیز اگر نیاز باشد حتی تا اسرائیل هم راهی می‌شویم، زیرا هدف ما آزادی قدس شریف است.

  محمودجانلو ادامه داد: امروز مدافعان حرم با اقتدا به مولایشان امام حسین(ع) از همه‌ تعلقات و وابستگی‌های دنیایی گذشتند، محور مقاومت خط مقدم مبارزه با صهیونیست جهانی است و سوریه تنها پایگاه برای مقابله با دشمن در بیرون از مرزها نیست.

  این بسیجی اظهار کرد: برای این‌که با دشمن در مرزهای کشور نجنگیم باید همه‌ی مرزهای اسلام که در هر نقطه‌ از جهان مورد تهدید قرار گرفته را حفظ کنیم.

  کربلایی محمد می‌گوید: عباسِ زینب(س) شدن لیاقت می‌خواهد، شهادت در راه خدا سعادتی است که نصیب جمعی از شهدای مدافع حرم شده و ما در این عرصه با الگو قرار دادن زینب(س) جز زیبایی چیز دیگری نمی‌بینیم.

  محمدعلی عظیمی یکی دیگر از مشتاقان اعزام به سوریه برای دفاع از حرم است، او یک کارگر است و درخواست مرخصی بدون حقوق به کارفرمای خود داده تا همرزم مدافعان حرم شود، اما تاکنون سعادت اعزام به محور مقاومت اسلامی نصیب او نشده است.

  وی با اطلاع از این که حقوق‌های چند میلیونی مدافعان‌حرم ساخته‌ جنگ روانی دشمن است، می‌گوید: حاضر است از جان خود بگذرد تا تفکر مقاومت باقی بماند.

  این بسیجی که دلش از دیدن صحنه‌های مظلومیت مسلمانان در سوریه، عراق و خطوط مقاومت اسلامی به درد آمده است، خاطرنشان کرد: اگر رهبرم دستور دهد برای دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) به هر نقطه‌ دنیا اعزام می‌شوم.

  او معتقد است گروه‌های تکفیری برای تجاوز به میهن اسلامی قصد محکم کردن جای پای خود را در سوریه دارند و به‌همین دلیل می‌خواهد دشمن را در بیرون از مرزها از پای در آورد.

  طلبه‌ بسیجی علی تات، یکی دیگر از داوطلبان سراسر اشتیاق برای اعزام به سوریه از دیار علویان است، او با اینکه سن و سال کمی دارد اما با درکی وسیع محور مقاومت اسلامی را خط مقدم مبارزه با استکبار می‌داند.

  به اعتقاد او گروه‌های تکفیری تروریستی دست‌پرورده‌ آمریکای جنایت‌کار هستند که چشم طمع به حرم زینب(س) دوخته‌اند.

  این طلبه‌ بسیجی که از قضیه‌ سر بریدن فرزند «اُمِ وَهَب» درس گرفته، به عنوان سرباز و مدافع ولایت، روح‌الله زمانه‌اش را یاری می‌کند و همانند دفاع مقدس که حتی صحنه‌ حضور بسیجیان کم سن‌وسال هم بود، برای اعزام به هر نقطه‌ای که مسلمان مظلومی در برابر ظالمی قرار گرفته، آماده است.

  شور و شوق بسیجیان بی‌شماری که از دیار علویان حاضر به اعزام داوطلبانه به سوریه هستند، در قالب یک گزارش یا گفت‌وگو نمی‌گنجد، اما بسیجیان مازندرانی از این‌که فعلا امکان اعزام برای آنها فراهم نیست، ناراحت هستند و شهادت مدافعان‌حرم مازندرانی نه تنها ذره‌ای از شوق آنها کم نکرده بلکه این ایام که اربعین شهدای خان طومان است، خیل عظیمی به جمع دلداگان مدافعان حرم زینب(س) اضافه شده است.

  برچسب ها :

  نظرات