آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5626
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۲
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  مرگ دو نفر و جراحت ۲۹ نفر در شورش زندانیان

  آوای شمال/ در جدیدترین مورد از آشوب در زندان‌های پرازدحام برزیل، یک مامور پلیس و یکی از زندانیان کشته و ۲۹ زندانی دیگر نیز زخمی شدند. خشونت و درگیری در زندان «ریسایف» برزیل زمانی آغاز شد که اعتراض زندانیان با سرکوب مقام‌های این زندان روبرو شد و شرایط با دخالت پلیس تحت کنترل درآمد. یک […]

  آوای شمال/ در جدیدترین مورد از آشوب در زندان‌های پرازدحام برزیل، یک مامور پلیس و یکی از زندانیان کشته و ۲۹ زندانی دیگر نیز زخمی شدند.
  خشونت و درگیری در زندان «ریسایف» برزیل زمانی آغاز شد که اعتراض زندانیان با سرکوب مقام‌های این زندان روبرو شد و شرایط با دخالت پلیس تحت کنترل درآمد.
  یک مامور پلیس که بر اثر اصابت گلوله زخمی شده بود، در بیمارستان جان سپرد. جزئیات مربوط به مرگ یک زندانی نیز اعلام نشده است. مقام‌های ایالت پرنامبوکو که شهر ریسایف مرکز آن است، تعداد کشته و زخمی‌های این حادثه را تایید کرده‌اند.
  صدای تیراندازی و انفجار از داخل این زندان به گوش رسیده و برخی رسانه‌های خبری برزیل نیز تصاویری از پرواز یک فروند بالگرد با یک فرد مسلح بر فراز این زندان را منتشر کرده‌اند.
  زندان‌های برزیل در ماه های اخیر با آشوب‌های زیادی روبرو شده است. برزیل با ۵۶۳ هزار زندانی پس از آمریکا، چین و روسیه بالاترین تعداد زندانی را در جهان دارد. در آشوب دیگری که پیش از این در زندان کاسکاول در ایالت پارانا به وقوع پیوست ۵ زندانی کشته شدند. از هر ۱۰۰ هزار نفر ساکن برزیل ۲۷۴ نفر در زندان هستند.
  تراکم بیش از حد جمعیت زندانیان یکی از مهمترین عوامل آشوب و اغتشاش در زندان‌های این کشور به شمار می‌رود. سازمان‌های غیردولتی اعلام کرده‌اند برزیل باید ظرفیت‌ زندان‌های خود را ۲۰۷ هزار نفر افزایش دهد.

  برچسب ها :

  نظرات