آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ , Wednesday 22 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56246
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  موافقت رییس جمهور روسیه با طرح آمریکا در گنجاندن معارضان سوری در بدنه دولت؛

  پوتین:مهمترین مسئله سوریه بازپسگیری تمامی قلمرو از دست رفته نیست/ سقوط سوریه در صورت ادامه وضع کنونی

  رییس جمهور روسیه با طرح آمریکا در گنجاندن معارضان سوری در بدنه دولت موافقت کرد.

  آوای شمال/ به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین — رییس جمهور روسیه — گفت با پیشنهاد آمریکا مبنی بر گنجاندن بخش هایی از گروه های معارض سوری در ساختار دولت کنونی این کشور موافق است.
  بر این اساس، ولایمیر پوتین از موافقت با پیشنهاد آمریکا مبنی بر گنجانده شدن بخش هایی از گروه های معارض سوری در ساختار دولت کنونی سوریه خبر داد و افزود بشار اسد ، رییس جمهور سوریه نیز بر فرآیندی سیاسی برای تعیین تکلیف آینده کشورش تاکید دارد.
  خبرگزاری رویترز مدعی شد: این سخنان پوتین پس از بیانیه فرستاده ویژه سازمان ملل، استفان دی میستورا ایراد شده است. دی میستورا هشدار داده بود تا وقتی که مقام های همه طرف های درگیر بر سر پارامترهای انتقال سیاسی قدرت در سوریه پیش از مهلت نهایی روز نخست اوت به توافق نرسند دور تازه گفتگوهای صلح برگزار نخواهد شد.
  پوتین در گردهمایی سالیانه اقتصاد بین المللی در سن پترزبورگ گفت: « پیشنهاد آمریکا را کاملا می پذیریم. باید درباره احتمال گنجانده شدن نمایندگانی از گروه های معارض در ساختار کنونی حاکمیت در سوریه فکر کنیم.»
  رئیس جمهور روسیه در عین حال گفت نباید خیلی شتابزده بلکه بر اساس واقعیت های موجود اقدام کنیم و افزود: « مهم ترین مسئله پیش روی سوریه این نیست که اسد هر سانتی متر از قلمرویی را که از دست داده بازپس بگیرد (گرچه بازپس گیری سرزمینی مهم است) اما باید اعتماد مسئولان را نیز با خود همراه کند.»
  پوتین همچنین تاکید کرد اگر اوضاع کنونی ادامه پیدا کند سقوط کشور سوریه اجتناب ناپذیر خواهد بود.
  طارق احمد، یکی از اعضای گروه حمیمیم از معارضان دولت سوریه نیز گفت پیشنهاد گنجانده شدن نمایندگانی از گروه های معارض در ساختار دولت ثبات نظام سیاسی را تضمین و تلاش ها را در مقابله با تروریسم تقویت می کند.
  وی افزود: «هم اکنون آنچنان که توافق شده گروه های مخالف و دولت در حال گفتگو هستند، می خواهیم با دولت ائتلافی تشکیل بدهیم تا دولتی فراگیر ایجاد شود که دربرگیرنده معارضان و دولت کنونی سوریه باشد و همه ملت را نمایندگی کند.»

  برچسب ها :

  نظرات