آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56174
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران :

  شش میلیون تن محصول کشاورزی امروز مازندران را می‌توان به ۱۰میلیون تن رساند

  با ادغام جهاد سازندگی و کشاورزی بیش از دو هزار و 890 کیلومتر راه روستایی در استان ایجاد شد و هزار و 300 کیلومتر راه روستایی آسفالت و دو هزار و 147 روستا برق رسانی شد.

  آوای شمال/ دلاور حیدرپور در مراسم اجتماع کارشناسان کشاورزی مازندران با عنوان کشاورزی رکن اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: شعار هفته جهاد کشاورزی ” کشاورزی بستر سلامت و امنیت غذایی کشور” است که با توجه به شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل می‌توان گفت کشاورزی رکن اقتصاد مقاومتی است که باید در تمام زمینه‌ها از کشاورزان حمایت کنیم.

  وی با اشاره به اینکه با ادغام جهاد سازندگی و کشاورزی بیش از دو هزار و ۸۹۰ کیلومتر راه روستایی در استان ایجاد شد، افزود: هزار و ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و دو هزار و ۱۴۷ روستا برق رسانی شد. این سازمان ۱۶۵ شهید، هزار و ۲۹۸ جانباز و سه آزاده تقدیم انقلاب کرده است.

  حیدرپور تصریح کرد: امروزه خوشبختانه در تمامی محصولات به خودکفایی رسیدیم که در تولید مرغ و تخم مرغ در بازار جهانی حضور داریم و  سال گذشته ۱۵۰ هزار تن مرغ و تخم مرغ از کشور به خارج صادر شد.

  رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران با بیان اینکه در زمینه تولید برنج امروزه کشاورزان دغدغه‌ای بابت قیمت ندارند و بازار فروش و واردات آن تحت کنترل است، بیان داشت: در مازندران شش میلیون تن محصول کشاورزی تولید می‌شود که با ایجاد زیرساخت مناسب می‌توانیم به ۱۰ میلیون تن برسانیم.

  وی با اشاره به برخورد جدی با ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی گفت: باید قدردان زمین‌های زراعی و کشاورزی باشیم، زیرا زمین‌های زراعی مازندران در هیچ جا وجود ندارد و قابل جایگزین نیست.

   حیدرپور گفت: برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در استان و خرید کمباین، تراکتور و ادوارت کشاورزی هزار و ۱۵۰ میلیار ریال تسهیلات اختصاص یافت و بانک کشاورزی آمادگی دارد بدون سقف برای خرید هر دستگاه ادوات کشاورزی تسهیلات به کشاورزان پرداخت کند.

  وی گفت: ۳۸ قفس در زمینه پرورش ماهی در دریا مستقر شد که ۸۲۰ تن تولید داشتیم و امسال نیز می‌توانیم به ۵ هزار تن برسانیم.

  حیدرپور افزود: در زمینه تجهیز و نوسازی نیز سال گذشته در سه هزار هکتار این طرح اجرا شد که هزار و ۷۰۰ هکتار تحویل کشاورزان داده شد.

  برچسب ها :

  نظرات