آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ , Wednesday 22 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56136
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار محمودآباد خبر داد:

  راه اندازی موزه تاریخی در شهر محمودآباد

  فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان از راه اندازی موزه تاریخی در شهر محمودآباد خبرداد.

  آوای شمال/ پیش از ظهر امروز پنج شنبه فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان از راه اندازی موزه تاریخی در شهر محمودآباد خبرداد.
  کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان محمودآباد پیش از ظهر امروز و با حضور یحیی یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد و ایزدی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر محمودآباد و سایر اعضای این کمیته در محل فرمانداری محمودآباد تشکیل شد.
  فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این جلسه با اشاره به قابلیت ها و فرصت های خوب و مستمر شهرستان محمودآباد در حوزه گردشگری گفت: ایجاد زیر ساخت وبستر های مناسب گردشگری برای توقف و جذب توریست از محوری ترین رویکردهای این شهرستان در تدوین و برنامه ریزی شهری می باشد.
  وی با اشاره به نیاز شهروندان و مسافران به مراکز فرهنگی به منظور غنی سازی اوقات فراغت و آشناسازی افراد جامعه با هویت ملّی و تاریخی خود درصد راه اندازی موزه تاریخی در شهر محمودآباد هستیم.
  وی گفت: سه بنای تاریخی واقع در پارک طاهباز شهر محمودآباد که قدمت آن به دوره پهلوی باز میگردد و دارای ثبت ملّی آثار تاریخی می باشد به عنوان محل موزه شهر محمودآباد انتخاب شده است.
  فرماندار محمودآباد گفت: برابر رایزنی های بعمل آمده با اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان مازندران  این موزه با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال توسعه و تجهیز خواهد شد.
  یحی یوسف پور گفت: عملیات عمرانی و مرمت ساختمان موزه در چند فاز  بزودی آغاز شده و امید به آن میرود تا پایان سال ۹۶ راه اندازی و به بهره برداری برسد.
  در بخش دیگر این کارگروه مهدی ایزدی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان مازندران طی سخنانی با اشاره به اهمیت راه اندازی این موزه و توسعه و تجهیز آن گفت: رویکرد سازمان ایجاد مراکز فرهنگی برای حفظ هویت و تمدن مردم این دیار است .
  وی گفت: موزه تاریخی شهر محمودآباد در سه قالب مردم شناسی ، باستان شناسی و معاصر راه اندازی خواهد شد و تاسیس این موزه یک مطالبه عمومی و یک فرصت و اتفاق خوب برای توسعه فرهنگی شهر محمودآباد خواهد بود.
  معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: در حال حاضر ۱۴ موزه در استان مازندران دایر می باشد که ۴ موزه از طریق بخش خصوصی مدیریت و نگهداری می شود.


  نظرات