آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56107
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  امیر پوردستان:

  آمریکا بدنبال تبعیت ما از خود است تا کاری به برد موشک‌ها نداشته باشد

  فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: آمریکا و استکبار جهانی از ما می‌خواهند که از آنها تبعیت کنیم در این صورت دیگر با انرژی هسته‌ای و برد موشک‌ها و سایر مسائل ما کاری ندارند.

  آوای شمال/ ضیافت افطاری خانواده معظم شهدای نیروی زمینی ارتش با حضور فرمانده این نیرو، رئیس اداره عقیدتی سیاسی نزاجا، معاونین نزاجا، رئیس سازمان ایثارگران نزاجا، معاون فرهنگی و روابط عمومی اداره عقیدتی سیاسی نزاجا و جمعی از خانواده های معظم شهدای نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

  امیر احمدرضا پوردستان در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت حضرت خدیجه(ع) با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان گفت: خداوند دو ماه رجب و شعبان را برای آمادگی حضور در ماه مبارک رمضان که ماه ضیافت الهی است قرار داده است. در ماه مبارک رمضان خداوند به دنبال بهانه است تا بندگاه را مورد بخشش و لطف و عنایت خود قرار دهد.

  فرمانده نیروی زمینی ارتش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به واقعه کربلا بیان داشت: کاری که امام حسین (ع) کرد عدم تبعیت از یزید بود. وقتی که یزید از حضرت خواست که با او بیعت کند فرمودند “هیهات منا الذله”. همین پاسخ را حضرت زینب با ادبیاتی دیگر به ابن زیاد دادند که وقتی آن ملعون به ایشان گفت واقعه کربلا را چگونه دیدی،حضرت فرمودند “ما رایت الا جمیلا” که این جمله سراسر معرفت است.” ما رایت الا جمیلا” یعنی اینکه از پیر مرد ۷۰ ساله تا نوجوان ۱۳ ساله همه تا پای جان به تکلیفشان عمل کردند و هر چه در بضاعتشان بود گذاشتند و به شهادت رسیدند. این همان زیبایی کربلاست که در اثر عدم تبعیت از دشمن به وجود آمد.

  پوردستان ادامه داد: آمریکا و استکبار جهانی از ما می خواهند که از آنها تبعیت کنیم در این صورت دیگر با انرژی هسته‌ای و برد موشک‌ها و سایر مسائل ما کاری ندارند، اما فرمانده معظم کل قوا در دانشگاه امام حسین(ع) به زیبایی به آیه ۵۲ سوره مبارکه فرقان می فرماید “فلا تطع الکافرین و جاهدهم به جهادا کبیرا؛ پس تو هرگز تابع کافران مباش و با آن ها سخت کارزار کن” اشاره کردند و فرمودند ما باید جهاد کبیر و عدم تبعیت از دشمن داشته باشیم.

  وی افزود: جهاد اصغر همان جنگ فیزیکی است، جهاد اکبر هم جهاد با نفس است اما جهاد کبیر عدم تبعیت از دشمن در هر شرایطی است. این مسیری است که شهدای ما که از مکتب عاشورا درس گرفتند رفتند. به روح بلند و ملکوتی آنها درود می فرستیم و از خداوند توفیق ادامه راه آن ها را مسئلت داریم.

  پوردستان در پایان با اشاره به بزرگی کاری که خانواده معظم شهدا کرده اند، گفت: آفرین بر مادران و همسران شهدای والا مقام که فرزندان و همسران خود را برای دفاع از اسلام و ناموس ما به جبهه ها فرستادند. اتفاقاتی که در موصل و رقه و … افتاد را ببینید متوجه خواهید شد که شهدای ما چه کردند. آفرین به فرزندان شهدا که حرمت خون پدران خود را حفظ کردند و مدارج علمی را طی کرده و مسئولیت های مهم را عهده دار شده اند. یقینا خانواده شهدا در پیشگاه خداوند، امام زمان و ملت سربلند هستند آن ها با خدا معامله کرده اند و کسی که با خدا معامله کند سود سرشاری نصیبش خواهد شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات