آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 8 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55972
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیر‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران اعلام کرد

  مراجعه ماهانه ۳۳۹ هزار نفر به کتابخانه‌های عمومی مازندران

  مدیر‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: ماهانه 339 هزار و 435 نفر به کتابخانه‌های عمومی استان مراجعه می‌کنند که رشد 16 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

  آوای شمال/ مرتضی عمرانی بعد از ظهر امروز در چهل و پنجمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان و بیستمین جلسه کمیته سند نهضت مطالعه مفید که در استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امسال ۸۰ هزار عضو در کتابخانه‌های مازندران اضافه می‌شوند و تعداد عضو‌های کتابخانه‌های مازندران به بیش از ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.

  وی با بیان اینکه یک‌میلیون و ۶۶۰ هزار و ۳۴۷ جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد، افزود: با ۴۴ هزار و ۶۶۱ جلد افزایش متوسط امانت کتاب در سال گذشته به ۲۴۲ هزار و ۸۹۶ جلد رسید.

  مدیر‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران ادامه داد: ماهانه ۳۳۹ هزار و ۴۳۵ نفر به کتابخانه‌های عمومی استان مراجعه می‌کنند که رشد ۱۶ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: امسال با افتتاح ۱۰ باب کتابخانه عمومی جدید، تعداد کتابخانه‌های عمومی استان به ۱۲۰ باب می‌رسد.

  عمرانی با بیان اینکه درصدد هستیم امسال برای ترویج کتاب‌خوانی ۳۰۰ نشست تخصصی را برگزار کنیم، گفت: تمام دستگاه‌های حمایتی استان مانند بهزیستی و کمیته امداد به صورت رایگان عضو کتابخانه عمومی می‌شوند.

  وی اظهار کرد: بنیاد قلم‌چی در کشور درصدد است ۳۵ پروژه کتابخانه عمومی را در سراسر کشور با هزینه خود افتتاح کند که از این تعداد ۶ پروژه مربوط به مازندران است و تا پنج ماه آینده تحقق پیدا می‌کند.

  مدیر‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران با بیان اینکه متوسط عمر کتابخانه‌های عمومی استان به ۲۵ سال قبل بر‌می‌گردد و هیچ‌گونه شاداب‌سازی و نوسازی در کتابخانه‌ها محسوس نیست، ادامه داد: سال گذشته ۱۴ باب و امسال هشت باب کتابخانه عمومی در استان شاداب‌سازی و تعمیر شد.

  این مسؤول تصریح کرد: نیم درصد بودجه شهرداری‌ها برای اداره امور کتابخانه‌ها محاسبه می‌شود که ۲۰ شهرداری هنوز اقدامی برای تحویل مدارک انجام ندادند.

  عمرانی در پایان گفت: حمایت‌های ویژه برای روشن‌دلان در استان وجود دارد و برای بیشتر کتابخانه‌های استان رمپ ویژه احداث شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات