آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55970
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  استاندار مازندران مطرح کرد

  گرایش جوانان به پر کردن اوقاف فراغت در شبکه‌های اجتماعی

  استاندار مازندران گفت: اوقات فراغت جوانان با وضعیتی که امروزه جامعه در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات دارد به این سمت کشید شد و جوانان از این طریق اوقات بیکاری خود را پُر می‌کنند.

  آوای شمال/ ربیع فلاح‌جلودار بعد از ظهر امروز در چهل و پنجمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان و بیستمین جلسه کمیته سند نهضت مطالعه مفید که در استانداری مازندران برگزار شد، با بیان اینکه فرهنگ مطالعه کتاب‌خوانی باید افزایش یابد، اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد روند کتاب‌خوانی در استان نسبت به سال گذشته مثبت و قابل قبول است.

  وی افزود: امروزه جامعه ما در جایگاهی قرار دارد که سرانه کتاب‌خوانی باید ارتقا یابد.

  استاندار مازندران ادامه داد: با وضعیتی که امروزه جامعه در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات دارد، اوقات فراغت جوانان را به سمت خود کشیده و جوانان از این طریق اوقات بیکاری خود را پُر می‌کنند و باید ببینیم چه راهکاری می‌توانیم برای ترویج کتاب‌خوانی در جامعه ارائه دهیم.

  این مسؤول با بیان اینکه جامعه ما با کتاب و کتاب‌خوانی فاصله زیاد دارد، گفت: باید جریان مربوط به فرهنگ عمومی در جامعه احساس شود و صدا و سیما به عنوان دستگاه مستقل باید پای کار بیاید.

  فلاح‌جلودار با اشاره به اینکه باید از ظرفیت صدا و سیما و خیران در فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی استفاده شود، افزود: انتظار ما از خیران تنها بر این نیست پول بدهند بلکه در فرآیند مربوط به کار فرهنگی حضور داشته باشند و ارزش کار خود را در عرصه ببینند.

  وی خواستار پیگیری عدم همکاری برخی از شهرداران برای بودجه نیم‌درصد به اداره امور کتابخانه‌ها شد.

  استاندار مازندران خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم دانش‌آموزان را به حوزه کتاب‌خوانی تقویت کنیم، نقش اساسی در فرهنگ خانواده ایجاد می‌شود.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران نیز بیان کرد: در بسیاری از سازمان‌ها، مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و مدارس علمیه، کتاب‌های غیر‌قابل بهره‌برداری فراوان وجود دارد.

  علیرضا یونسی گفت: جمع‌آوری کتاب‌های اضافه و تزریق کتاب‌های مورد نیاز می‌تواند تحول خوبی در کتاب‌خوانی ایجاد کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات