آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55966
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل کمیته امداد استان مازندران خبر داد

  پرداخت ۷۳۹ میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد در مازندران

  مدیرکل کمیته امداد استان مازندران از پرداخت 739 میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه برای اجرای طرح‌های خوداشتغالی و توانمندسازی مددجویان این نهاد در سطح این استان خبر داد.

  آوای شمال/ تیمور طهماسب‌پور امشب در جمع خبرنگاران و در حاشیه دیدار با خانواده‌های مددجو و بدسرپرست کمیته امداد امام خمینی این شهرستان که با حضور امام جمعه نوشهر، نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل گمرکات استان مازندران، فرماندار نوشهر و تنی چند از مسؤولان شهرستانی انجام شد با اشاره به اینکه توانمندسازی محور اصلی کمیته امداد در ابعاد مختلف فرهنگی و فکری و نیز اقتصادی است، اظهار کرد: با توجه به اینکه ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز و دانشجو زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی مازندران داریم موضوعات مختلف آموزشی مانند فرهنگ کار و قناعت‌پیشگی را از بنیه با دانش‌آموزان و دانشجویان کار می‌کنیم.

  وی افزود: در زمینه باورهای دینی نیز کارهای بسیار خوبی انجام می‌شود تا سبب نشود که فقر بر آنها چیره شود.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مازندران با بیان اینکه همه ساله جمع زیادی از فرزندان مددجو فارغ التحصیل می‌شوند، تصریح کرد: در بحث توانمندسازی اقتصادی، آموزش عمومی و حرفه‌ای در دستور کار قرار دارد و بر این اساس در سال گذشته توانستیم به ۵ هزار و ۶۰۰ نفر طرح خوداشتغالی بدهیم و مشغول به کار شدند.

  وی از پرداخت ۷۳۹ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه برای اجرای طرح‌های خوداشتغالی و توانمندسازی مددجویان این نهاد در یک‌سال گذشته در سطح استان خبر داد، خاطرنشان کرد: آموزش‌های این نهاد رایگان است ولی طرح‌ها باید توجیه اقتصادی داشته باشند.

  طهماسب‌پور اضافه کرد: طرح‌ها به مدت پنج سال زیر نظارت کمیته امداد امام خمینی استان قرار دارند و با طی کردن فرایند‌ها تلاش می‌شود تا راکد ماندن طرح به پایین‌ترین حد ممکن برسد.

  وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی برای مددجویان این نهاد طرح‌ها و برنامه‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ها طرح مفتاح‌الجنه است، بیان کرد: این طرح در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود و طی آن به همراه مسؤولان و خیران در منازل مددجویان حاضر می‌شویم و این برنامه در طول ماه مبارک رمضان و همه روزه در یکی از شهرستان‌های مازندران انجام می‌شود.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مازندران اجرای طرح مفتاح‌الجنه را سبب نزدیکی و ارتباط تنگاتنگ مسؤولان با مددجویان دانست و افزود: بسیاری از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی مازندران تا قبل از ماه رمضان، مسکن و سرپناه نداشتند ولی با همین نشست‌ها و هم‌افزایی صاحب مسکن شدند و یا در بحث درمان، تأمین جهیزیه و… مشکلاتشان برطرف شد.

  وی با تأکید بر اینکه انتظار داریم مسؤولان و خیران در طول سال این برنامه‌‌ها را در دستور کار خود داشته باشند و با خانواده‌های نیازمند و بدسرپرست دیدار و در حد توان مشکلاتشان را برطرف کنند، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۴۰۰ واحد مسکونی و بیش از ۳ هزار واحد حمام و سرویس بهداشتی در سطح استان مازندران احداث شد و در اختیار نیازمندان قرار گرفت و همه این‌ها برای توانمندسازی است.

  طهماسب‌پور با بیان اینکه ۲ هزار بیمار صعب‌العلاج مددجوی کمیته امداد امام خمینی مازندران هستند، خاطر نشان کرد: ادعا نداریم که همه مشکلات را حل می‌کنیم اما این کار سبب امیدبخشی در خانواده و توانمندسازی آن‌ها انجام می‌شود و آرزو داریم با توانمندسازی خانواده‌ای نیازمند دیگر کسی محتاج دستگاه‌‌های حمایتی نشوند.

  وی از توزیع سبد‌های غذایی در بین خانواده‌های نیازمند مددجوی کمیته امداد امام خمینی استان در ماه رمضان امسال خبر داد و تصریح کرد: در فاز نخست تعداد ۲۴ هزار سبد غذایی در مناطق محروم تحویل خانواده‌های نیازمند داده می‌شود و در این راستا هر چه کمک‌های مردمی بیشتر باشد خدمت بهتری انجام می‌شود.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مازندران با بیان اینکه هفته اکرام و ایتام را نیز در پیش داریم، گفت: در این هفته حامی‌یابی انجام می‌شود و از مردم می‌خواهیم ورود پیدا کنند و حامی یتیمان و بیماران صعب‌العلاج شوند.

   

  برچسب ها :

  نظرات