آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5572
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  موسوی: ملتهای اسلامی نباید از دریچه رسانه های غربی همدیگر را بشناسند

  آوای شمال/ یک هیات از مسئولان ارشد شبکه رادیو تلویزیونی الفرات عراق عصر امروز چهارشنبه با حضور در خبرگزاری فارس ضمن بازدید از این خبرگزاری و اشنایی با مراحل تولید و انتشار اخبار  با مدیرعامل و مدیران بخش های مختلف فارس دیدار و گفت‌وگو کرد. هیات رسانه ای شبکه الفرات عراق پس از بازدید از […]

  آوای شمال/ یک هیات از مسئولان ارشد شبکه رادیو تلویزیونی الفرات عراق عصر امروز چهارشنبه با حضور در خبرگزاری فارس ضمن بازدید از این خبرگزاری و اشنایی با مراحل تولید و انتشار اخبار  با مدیرعامل و مدیران بخش های مختلف فارس دیدار و گفت‌وگو کرد.
  هیات رسانه ای شبکه الفرات عراق پس از بازدید از تحریریه فارس و آشنایی با مراحل تولید و خبر این خبرگزاری با سید نظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس دیدار و پیرامون همکاری های دوجانبه گفت‌وگو کردند.

  در این دیدار سید نظام الدین موسوی ضمن تشریح فعالیت های موسسه فرهنگی هنری خبرگزاری فارس توضیحاتی مبسوط پیرامون بخش ها و فعالیت های مختلف فرهنگی و رسانه ای فارس ارائه کرد.
  موسوی در ابتدا حضور مسئولان ارشد شبکه الفرات عراق در ایران و خبرگزاری فارس را خوش‌آمد گفت و افزود: شبکه الفرات در ایران رسانه نام آشنایی است .
  وی در ادامه با تشریح اینکه فارس در بیش از ۴۶ کشور جهان پوشش خبری و در ۲۰ کشور نمایندگی خبری دایر کرده است تصریح کرد: این ظرفیت باعث شده است فارس هم اینک به منبع خبری بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی تبدیل شود.
  به گفته موسوی،  فارس علاوه برنمایش اخبار و اطلاعات به صورت مکتوب به عرصه صوتی و تصویری و ساخت فیلم های کوتاه نیز ورود کرده و از این حیث نیز جایگاه ویژه ای در بین مخاطبان یافته است. انتشار کتاب با موضوعات مختلف و راه اندازی دانشکده خبر و تربیت خبرنگاران در دو مقطع کاردانی و کارشناسی  از دیگر فعالیت های موسسه فرهنگی هنری خبرگزاری فارس است.

  سید نظام الدین موسوی همچنین خبرداد که در سال اینده دانشکده خبر فارس احتمالا در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو بپذیرد.
  مدیرعامل خبرگزاری فارس در بخش دیگری از این دیدار به اسیب شناسی وضعیت و جایگاه رسانه ها در کشورهای اسلامی پرداخت و افزود: یکی از مشکلات ما رسانه های جهان اسلام این است که بایکدیگر هم افزایی نداریم و معمولا اخبار تحولات کشورهای هم را از دریچه دوربین ها و رسانه های غربی نگاه می کنیم که این ایراد بزرگی است.
  موسوی ادامه داد: طبیعی است که رسانه های غربی کشورهای ما را همانگونه که می خواهند به تصویر می کشند نه آنگونه که ما می خواهیم از این رو است که کشورهای اسلامی به رغم اشتراکات بسیار تصویر درستی از هم ندارند.
  وی گفت: رسانه های غربی علاوه بر ارائه تصویر نادرست از ما در بین ما هم به تفرقه افکنی می پردازند.
  مدیرعامل فارس تصریح کرد: ما برای عبور از این فضا و مشکل طی سال های اخیر اقدام به عقد تفاهمنامه های همکاری با رسانه های کشورهای اسلامی و غیر اسلامی کرده ایم و در همین ماه اخیر با نمایندگان رسانه های لبنانی، افغانی و چند کشور دیگر تفاهم نامه همکاری امضا کرده ایم. ضمن اینکه اخیرا دفتر منطقه خود را در آمریکای لاتین در بوینس آیرس آرژانتین افتتاح کردیم.
  وی سپس به راه اندازی سایت  اختصاصی فارسی زبان افغانستان در خبرگزاری فارس اشاره کرد و افزود: بخاطر وجود اشتراکات زیاد در زمینه های مختلف میان دو ملت ایران و افغانستان و برای پیشبرد روابط دو ملت این سایت را راه اندازی کردیم.
  وی انگاه بر آمادگی خود و خبرگزاری فارس برای همکاری در همه زمینه ها با شبکه الفرات از جمله تبادلات خبری و تصویری ،‌ دوره های آموزشی ،‌تبادل خبرنگار و استاد و برپایی نمایشگاه عکس و جشنواره های فیلم  تاکید کرد و تصریح نمود که پیش از این نیز فارس در همین زمینه ها با چند رسانه عربی همکاری داشته است.
  موسوی تصریح کرد: ما آمادگی داریم تجربه فارس را به داخل عراق منتقل کنیم و از ظرفیت های شبکه الفرات نیز برای تحقق این مهم استفاده نماییم.
  در این دیدار عباس العیساوی مدیر عامل موسسه اطلاع رسانی الفرات عراق نیز ضمن تقدیر از میزبانی فارس، این خبرگزاری را یک خبرگزاری در تراز جهانی دانست و بر آمادگی خود جهت هرگونه همکاری رسانه ای و فرهنگی با فارس اعلام داشت.

  العیساوی همچنین در تشریح فعالیت های موسسه الفرات افزود: الفرات دارای یک شبکه تلویزیونی سراسری،‌هفت شبکه رادیویی در عراق و یک خبرگزاری تحت نام فرات نیوز است که به انتشار اخبار و اطلاعات در قالب مکتوب و تصویری و دیداری مبادرت می کند.
  وی تصریح کرد:موسسه رسانه ای الفرات عراق یکی از موسسات رسانه ای فعال و پویای عراق است که پس از سرنگونی رژیم بعث این کشور و با هدف اطلاع رسانی شفاف از وضعیت دینی،‌ فرهنگی و اجتماعی،‌ سیاسی و اقتصادی و  ورزشی عراق تاسیس و به فعالیت ادامه می دهد. این شبکه علاوه بر سه دفتر در شمال(اربیل) جنوب(بصره) و مرکز(بغداد) دارای دفاتر و نمایندگی هایی در خارج از عراق است.
  العیساوی گفت: ما برای توسعه فعالیت الفرات خواستار امضای توافقنامه همکاری در همه زمینه ها با خبرگزاری فارس هستیم و آمادگی داریم تجربیات فارس را به عراق منتقل کنیم.
  وی تصریح کرد:بعد از سقوط رژیم بعث صدام ما هیچ زیر ساختی نداریم با وجودی که پس از سقوط صدام بیش از ۷۰ شبکه تلویزیونی و رادیویی در عراق ایجاد شد اما ما همچنان نیازمند تلاش های فنی و آموزشی برای تربیت کادر هستیم.

  مدیرعامل موسسه الفرات افزود: ما می خواهیم خبرگزاری فارس اساتیدی را برای برگزاری دوره های آموزشی به عراق بفرستد تا کادر ما را تحت آموزش بگیرد و یا زمینه هایی فراهم نمایید که پرسنل ما دوره های تخصصی رسانه را در ایران و با نظارت خبرگزاری فارس سپری کنند.
  وی در پایان بر آمادگی موسسه متبوعش برای هرگونه همکاری با فارس در عرصه های خبر و تصویر برداری در عراق تاکید کرد.

  در پایان این دیدار توافقنامه همکاری بین موسسه رسانه ای الفرات و موسسه فرهنگی هنری خبرگزاری فارس به امضای سید نظام الدین موسوی مدیرعامل فارس و عباس العیساوی مدیرعامل موسسه اطلاع رسانی الفرات رسید. در این دیدار همچنین موسوی تابلویی را به رسم یاد بود به العیساوی اهدا کرد.

  – See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931101001367#sthash.y9LsWg6i.dpuf

  برچسب ها :

  نظرات