آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ , Wednesday 22 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55704
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  “تروریست‌های جبهه النصره” هر تن گندم را با چه قیمتی می‌فروشند؟

  تروریست‌های تکفیری جبهه‌النصره همچنین برای درآمدزایی بیشتر هر گزینه‌ای را امتحان می‌کنند که از جمله آن می‌توان به فروش گندم به ترکیه اشاره کرد.

  آوای شمال/ تروریست‌های تکفیری جبهه‌النصره بیش از یک سال است که بر استان “ادلب” مسلط شده‌اند و در این استان قوانینی را وضع کرده‌اند.
  اخیرا دفترچه‌های قوانین این گروه تروریستی در ماه “رمضان” توزیع شده و نشان می‌دهد جبهه‌النصره برای نواحی تحت کنترل خود برنامه‌هایی دارد که گرفتن مالیات و فروش محصولاتشان از جمله آن است.
  ***فروش گندم کشاورزان شمال سوریه به ترکیه؟!
  تروریست‌های تکفیری جبهه‌النصره همچنین برای درآمدزایی بیشتر هر گزینه‌ای را امتحان می‌کنند که از جمله آن می‌توان به فروش گندم کشاورزان استان “ادلب” اشاره کرد.
  براساس گزارش “شام تایمز” تروریست‌های جبهه النصره محصول گندم کشاورزان استان “ادلب” در شمال سوریه را به ترکیه می‌فروشند و در هفته‌های اخیر انتقال گندم از این استان به ترکیه آغاز شده است.

   

  تجارت پرسود جبهه النصره و دستگاه اطلاعات ترکیه/کامیون‌های تسلیحاتی

   

  منابع محلی گزارش دادند تروریست‌های جبهه‌النصره که از حمایت جدی غرب و همپیمانان منطقه‌ای شان برخوردار هستند، هر تن گندم را بسته به نوع و کیفیتش بین ۱۲۰ تا ۲۲۵ دلار می‌فروشند.
  این اقدام تروریست‌ها و ارسال گندم سوریه به ترکیه در حالی صورت می‌گیرد که مردم سوریه با بحران موادغذایی و به خصوص بحران شدید کمبود آرد دست و پنجه نرم می‌کنند.

  براساس اعلامِ نهادهای بین المللی کمبود سوخت و نیروی کار، بالا بودنِ هزینه‌های تولید و وارد آمدن خسارت به زیرساخت‌های بخش کشاورزی بر اثر جنگ، از مهم‌ترین عوامل کاهش تولید گندم در سوریه بوده است.

  تجارت پرسود جبهه النصره و دستگاه اطلاعات ترکیه/کامیون‌های تسلیحاتی

  استان حسکه در شمال شرق سوریه نیز که تولید نیمی از گندم سوریه را برعهده داشت، طی سال‌های گذشته صحنۀ درگیری‌های شدید میان مبارزان کُرد سوریه با تروریست‌های تکفیری بوده است.

  پیش از آغاز بحران در سوریه، ۱۴۰ مرکز در این کشور وظیفۀ ذخیره غلات را برعهده داشتند، اما طی سال‌های گذشته تعداد این مراکز کاهش یافت تا جایی که در سال ۲۰۱۵ تنها ۲۲ انبار غله در سراسر سوریه موجود بود.

  نکته قابل تأمل اینکه دولت ترکیه شدیدا هرگونه ارتباط با تروریست‌های تکفیری را رد می‌کند و این یک سند زنده از همکاری شدید “حزب عدالت و توسعه” با تروریست‌های شمال سوریه است.
  البته در گذشته هم مقامات ترکیه‌ای در جنوب و جنوب شرق این کشور از همکاری تنگاتنگ ترکیه و تروریست‌ها خبر داده بودند و فروش گندم یک نوع همکاری تجاری بین ترکیه و افراط گرایان است.
  مقامات فدراسیون روسیه و سوریه بارها از کمک های تسلیحاتی و مالی ترکیه از تروریست‌های داعش، جبهه‌النصره، احرارالشام و … خبرداده بودند؛ اما فروش گندم یک همکاری جدی اقتصادی به حساب می‌آید.
  ***کمک های مداوم ارتش و دستگاه اطلاعات ترکیه به جبهه النصره
  “سرگئی رودسکوی” رئیس اداره کل عملیات ستاد کل ارتش روسیه اعلام کرد: کامیون‌های حامل اسلحه و مهمات از ترکیه هرروز از مرز ترکیه و سوریه عبور می کنند. وی افزود: کمکهای دائمی نیرو و تسلیحات، به تروریست های “جبهه النصره” امکان می دهد هر روز دست به حملات تحریک آمیز علیه نیروهای ارتش سوریه بزنند.

   

  تجارت پرسود جبهه النصره و دستگاه اطلاعات ترکیه/کامیون‌های تسلیحاتی

   

  منابع میدانی و رسانه ای در ماه های اخیر گزارش دادند که ده ها کامیون از کمک های تسلیحاتی ارتش و دستگاه اطلاعات ترکیه (میت) با سرپوش کمک های انسان دوستانه، در اختیار تروریست های تکفیری قرار گرفته است.
  ترکیه در شمال سوریه گذرگاه های متفاوتی دارد که از طریق آن ها مواد غذایی، تسلیحات و پول را در اختیار تروریست های تکفیری قرار می دهند و آن ها برای مقابله با محور مقاومت تجهیز می کنند.
  سالیان متمادی است که حزب عدالت و توسعه از تروریست‌ها پشتیبانی می‌کند و این همکاری‌ها منجر به تقویت تروریست‌های جبهه‌النصره در شمال سوریه شده  و برخی مقامات در جنوب شرق ترکیه همچون شهردار “ماردین” این موضوع را مشاهده کرده اند.
  ترکیه به شدت به دنبال تسلط بر “حلب” و “ادلب” دو استان بزرگ سوریه در شمال این کشور است که البته ارتش سوریه تلاش جدی دارد تا توطئه‌های همسایه شمالی خود را خنثی کند.

  برچسب ها :

  نظرات