آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 8 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55679
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مسئول امور شهرستان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران:

  شعبات ویژه حمایت از آمران به معروف در دادگاه ها تشکیل شود/ استفاده از ظرفیت بسیج در این زمینه

  مسئول امور شهرستان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با اشاره به تصویب قانون حمایت از آمرین به معروف گفت: دادگاه ها و دادسراها شعبات ویژه در این زمینه تشکیل دهند.

  آوای شمال/ حجت الاسلام علیرضا چنارانی در اولین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان محمودآباد با اشاره به فرمایشات رهبری در دیدار با دانشجویان دانشگاه افسری اظهار داشت: استکبار و دشمنان نظام دو حوزه جنگ نامتقارن و جنگ اراده ها را برای مقابله با انقلاب و نظام ایجاد کرد.

  وی تأکید کرد: امروز دشمن سیاست خود را عوض نکرده بلکه ابزار خود را عوض کرد و بر همین اساس، دشمن به دنبال مسجد مجازی بود که فیس بوک و دیگر فضاهای مجازی را تولید کرد و تلاش دارد جوانان ما را به دنبال خود بکشاند.

  مسئول امور شهرستان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با بیان اینکه امروز منکرات در فضای مجازی و اجتماعی بسیار رواج دارد، خاطرنشان کرد: باید این فضا را به عنوان میدان جنگ نرم در نظر داشته باشیم که از حربه های جدی دشمن است.

  چنارانی به مصادیق معروف از دیدگاه رهبری پرداخت و افزود: در چند سال اخیر رهبری تأکید زیادی بر فریضه امر به معروف داشتند و آن را واجب فراموش شده نامیدند.

  وی اظهار کرد: حفظ نظام اسلامی نیز بزرگترین معروف از دیدگاه رهبری است و عدالت و ارتقا علمی نیز از دیگر مصادیق معروف از دیدگاه معظم له است.

  این مسئول با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن قانون حمایت آمران به معروف در روزهای پایانی سال ۹۴ به تشریح مواد این قانون پرداخت و خاطرنشان کرد: مرتبه قلبی و زبانی وظیفه همه مردم است و وظیفه عملی و یدی نیز بر عهده حکومت است.

  چنارانی اضافه کرد: در این راستا ستاد امر به معروف و نهی از منکر با ریاست ائمه جمعه در تمام شهرستان ها تشکیل می شود.

  وی با تأکید بر اجرای دو تبصره مهم این ستاد بیان داشت: اعضای ستاد شخصا باید در جلسات حضور پیدا کنند و مصوبه ستاد لازم الاجرا است و اگر دستگاهی و یا مدیری تمکین نکند، توسط دادستان قابل پیگیری است.

  مسئول امور شهرستان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با اشاره به اینکه براساس ماده ۱۱ شعبات ویژه در دادگاه ها ودادسراها باید تشکیل شود، اظهار کرد: تا امروز خلاء قانونی داشتیم و حامی آمران مشخص نبود اما امروز بر اساس ماده۱۱قانون، این حمایت مشخص گردید.

  چنارانی با اعلام وظیفه ۲۴ دستگاه در بحث عفاف و حجاب گفت: ستاد باید براساس پتانسیل و ظرفیت شهرستان، آسیب های منطقه خود را بررسی کند.
  وی خاطرنشان کرد: براساس ماده ۱۷ قانون، سپاه باید زمینه فعالیت بسیجیان را فراهم سازد تا در مرحله زبانی اقدام کنند که این اقدام نافی وظایف ضابطین بسیج نیست و همراه آنان باید ضابط قضایی نیز باشد.

  مسئول امور شهرستان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران خواستار  تبلیغات محیطی مناسب در این زمینه شد و اظهار کرد: در ماده ۱۰ قانون، آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سپاه باید نسبت به محیط سازی درسطح قانون در شهر اقدام کنند تا با اطلاع رسانی مناسب، مردم بدانند در مقابل امر به معروف زبانی از آن ها حمایت می شود.

  برچسب ها :

  نظرات