آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55603
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  جعفری در گفت‌وگو با فارس:

  جلوی غارت کانادا را نگیریم فردا نوبت کشورهای دیگر می‌شود/ دولت از خود صلابت نشان دهد

  یک عضو هیات علمی دانشگاه گفت: اگر جلوی غارت اموال ایران توسط کانادا گرفته نشود فردا نوبت کشورهای دیگر می‌شود و این اقدام به سایر کشورها هم تسری خواهد کرد و هر کشوری می‌آید و به بهانه‌های واهی اموال ایران را غارت می‌کند.

  اوای شمال/با اشاره به غارت ۱۳ میلیاردی اموال ملت ایران توسط کانادا، گفت: اگر یک نگاه روان‌شناختی داشته باشیم می‌بینیم که شاخص‌ اولیه‌ای که شخصیت‌های حقیقی و حقوقی از خودشان نشان می‌دهند تاثیرش را در تعاملات دیگران هم می‌گذارد، یعنی این شاخص چراغی است که نشان می‌دهد دیگران چه برخوردی باید داشته باشند.

  وی افزود: به طور مثال اگر رسانه‌های بین‌المللی از امام (ره) به عنوان یک شخصیت نفوذناپذیر یاد می‌کنند برای آن است که امام (ره) در تمام زندگی از خود صلابت نشان دادند و این صلابت باعث می‌شد تا کسی تقاضاهای دور از ذهنی از ایشان نداشته باشد.

  این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: وقتی در کشور دولتی سر کار می‌آید با این شاخصه که ما با هر بهائی می‌خواهیم یک پروژه خاص را پیش ببریم، این مسئله باعث می‌شود که طرف مقابل به این باور می‌رسد که این دولت راهی جز دادن امتیاز ندارد.

  جعفری تصریح کرد: متاسفانه ما امروز می‌بینیم که کشورهای غربی خیلی از کارهایی که قبلا جرات انجام دادن آن را نداشتند انجام می‌دهند، زیرا آنها احساس می‌کنند هیات حاکمه فعلی در قوه مجریه آماده گفت‌وگو و دادن امتیاز است.

  وی ادامه داد: در زمان جنگ وقتی دشمن خرمشهر را برای مدتی گرفت، گفتند بیایید مذاکره کنیم که امام (ره) فرمود مذاکره در این زمان که شما خانه ما را گرفته‌اید چه معنایی دارد؟ برای مذاکره اول باید از کشور ما بیرون بروید تا بعد مذاکره کنیم. حال رفتاری که این روزها توسط دولت وجود دارد دشمن را به این نتیجه رسانده که می‌شود بخشی از کشور را هم گرفت و بعد هم مذاکره کرد.

  این نماینده سابق مجلس ادامه داد: دولت باید صلابت خودش را حفظ کند. هیچ‌کس مخالف گفت‌وگو و تعامل نیست اما هر چیزی راهی دارد، اگر در گفت‌وگوها صلابت نباشد چنین اتفاقاتی رخ خواهد داد.

  وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد دولت و دستگاه دیپلماسی ما از عدم صلابت به بهانه تعامل به شدت رنج می‌برند و اگر بخواهند این مسئله را جبران کنند باید جدی‌تر عمل کنند. وگرنه این «الفی» است که تا «ی» ادامه پیدا می‌کند. دیروز آمریکا، امروز کانادا و فردا کشورهای دیگر.

  جعفری در خاتمه گفت: مسلما اگر جلوی غارت اموال ایران توسط کانادا گرفته نشود فردا نوبت کشورهای دیگر می‌شود و این اقدام به سایر کشورها هم تسری خواهد کرد و هر کشوری می‌آید و به بهانه‌های واهی اموال ایران را غارت می‌کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات