آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5560
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  جزئیات دیدار لاریجانی و اردوغان در ترکیه

  آوای شمال/ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه)‌ در استانبول با «رجب‌طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد. در این ملاقات طرفین درباره همکاری‌های دو جانبه، تحولات منطقه‌ای و موضوعات جهان اسلام بحث و تبادل‌نظر کردند. رئیس مجلس در این دیدار با تأکید بر همکاری نزدیک کشورهای اسلامی در اوضاع کنونی منطقه […]

  آوای شمال/ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه)‌ در استانبول با «رجب‌طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

  در این ملاقات طرفین درباره همکاری‌های دو جانبه، تحولات منطقه‌ای و موضوعات جهان اسلام بحث و تبادل‌نظر کردند. رئیس مجلس در این دیدار با تأکید بر همکاری نزدیک کشورهای اسلامی در اوضاع کنونی منطقه و جهان، اظهار داشت: همکاری جمهوری اسلامی ایران و ترکیه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

  رئیس‌جمهور ترکیه نیز ضمن قدردانی از ریاست مجلس شورای اسلامی بر اتحادیه کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی طی یکسال گذشته، گفت: ریاست مجلس ملی ترکیه در دوره جدید با استفاده از تجربیات ایران هم‌افزایی مناسبی برای کمک به حل و فصل مسائل جهان اسلام فراهم می‌کند.

  در این ملاقات ۲ طرف با اشاره به مشترکات و توانمندی‌های موجود ایران و ترکیه، دستیابی به هدف ۳۰ میلیارد دلار تجارت را امکان‌پذیر اعلام کردند و همکاری بیشتر در زمینه انرژی، حمل و نقل، تجارت و صنعت را حائز اهمیت خواندند.

  آنها همچنین درباره تحولات منطقه خاورمیانه بر همکاری و تلاش ۲ کشور برای مساعدت یافتن راه‌های حل و فصل مسالمت‌آمیز مناقشات و استقرار صلح و ثبات در کشورهای اسلامی اشاره کردند و همچنین توافق شد در این زمینه رایزنی‌های ایران و ترکیه افزایش یابد. لازم به ذکر است در این جلسه «جمیل چیچک» رئیس مجلس ملی ترکیه حضور داشت.  

  برچسب ها :

  نظرات