آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5554
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ایران موشک‌های S۳۰۰ و S۴۰۰ را تحویل می‌گیرد

  آوای شمال/ خبرگزاری رویانووستی روز سه‌شنبه خبر داد که روسیه ممکن است به تعهدات خود مبنی بر تحویل سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ که به دلیل فشارهای غرب تحویل آن مدت‌ها با تاخیر مواجه شده، عمل کند. این موضوع پس از دیدار اخیر میان وزیران دفاع روسیه و ایران در تهران مطرح شده است. ریانووستی به […]

  آوای شمال/ خبرگزاری رویانووستی روز سه‌شنبه خبر داد که روسیه ممکن است به تعهدات خود مبنی بر تحویل سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ که به دلیل فشارهای غرب تحویل آن مدت‌ها با تاخیر مواجه شده، عمل کند.

  این موضوع پس از دیدار اخیر میان وزیران دفاع روسیه و ایران در تهران مطرح شده است. ریانووستی به نقل از “لئونید ایواشوف” از مقامات نظامی روسیه اعلام کرد: این گام در راستای همکاری اقتصادی و فناوری تسلیحاتی اتخاذ شده و دست کم سامانه‌های دفاعی نظیر اس-۳۰۰ و اس-۴۰۰ احتمالا به آنها تحویل داده شود.

  روسیه پیشتر پیشنهاد کرده است تا به‌جای تحویل سیستم دفاع موشکی اس-۳۰۰ سیستم دفاع هوایی موسوم به “تور” را در اختیار ایران قرار دهد اما سیستم دفاع موشکی “تور” یک سیستم دفاعی برای انواع آب و هواها، برد کوتاه، زمین به هوا است و می‌تواند هواپیماها، موشک‌های کروز و موشک‌های بالستیک را هدف قرار دهد.

  وزارت دفاع و سازمان صنایع هوافضای ایران در آوریل ۲۰۱۱ میلادی شکایتی را بر ضد شرکت صادرات اسلحه روسیه در دادگاه بین المللی ژنو مطرح کرده‌اند. بر اساس اعلام مقام‌های رسمی ایران، تهران تنها در صورتی از شکایت خود بر ضد روسیه منصرف خواهد شد که مسکو به کلیه تعهدات اولیه خود عمل کند.

  قرارداد ۸۰۰ میلیون دلاری عرضه سیستم دفاع موشکی اس-۳۰۰ روسیه به ایران در پایان سال ۲۰۰۷ میلادی بین دو کشور به امضا رسیده است.  

  برچسب ها :

  نظرات