آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 11 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 55520
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  روز سوم یورو 2016 - فرانسه

  فاتح، شگفتی ساز و قهرمان وارد می شود/ آلمان -اوکراین، جدال ماشینی ها

  مسابقات جام ملت های اروپا امروز با دیدارهای گروه های سوم و چهارم پیگیری می شود.

  آوای شمال/ در سومین روز از مسابقات یورو ۲۰۱۶ سه بازی از گروه های C و D برگزار می شود.

  ۱) ترکیه – کرواسی گروه D

  ساعت ۱۷:۳۰

  ورزشگاه: پارک دو پرنس شهر پاریس

  داور: یوناس اریکسون (سوئد)

  قهرمان جهان وارد می شود

  اگرچه هنوز بازی های گروه C آغاز نشده اما نخستین بازی امروز از گروه D برگزار می شود. همه فوتبال دوستان بدون شک منتظر آغاز بازی های گروه مرگ جام ملت های اروپا هستند. در اولین دیدار این گروه تیم های کرواسی و ترکیه به مصاف هم می روند. این دو تیم همیشه جزء تیم های جسور و جذاب جام ملت ها بوده اند.

  ترکیه که با فاتح تریم با قلدری در مرحله مقدماتی هلند، تیم سوم جهان را پشت سر گذاشت، حالا در گروه مرگ هم برای خلق شگفتی آماده است. اگرچه این تیم نیمی از بازی های مقدماتی خود را با پیروزی پشت سر گذاشت، اما در ۱۰ مسابقه اخیر تنها یک شکست مقابل انگلیس متحمل شده است. فاتح تریم معتقد است شاگردانش تشنه صعود از گروه هستند و این می تواند یک پیام بزرگ برای کشورهای اروپایی باشد. قطعا با ستاره هایی مثل آردا توران، هاکان چالهان اوغلو، نوری شاهین و امره مور تیم ترکیه نه تنها حریف دست و پا بسته ای نیست، بلکه از مدعیان صعود از گروه چهارم رقابت ها به حساب می آید.

  در سوی دیگر میدان از شاگردان آنته کاچیچ در تیم ملی کرواسی به عنوان یکی از مدعیان خاموش جام نام برده می شود. تیمی که تلفیق جذابی از بازیکنان جوان و باتجربه را در ترکیب خود می بیند. در حضور نیروهای تهاجمی فوق العاده مثل راکیتیچ، مودریچ، مانژوکیچ و بروزوویچ، تیم کرواسی با آمار فوق العاده خود در دفاع، مرحله مقدماتی یورو ۲۰۱۶ را پشت سر گذاشت. کاچیچ که پسرانش را بیش از هر زمانی مشتاق به موفقیت می بیند، باید برای نشان دادن عیار کرواسی، از گروه مرگ سربلند بیرون بیاید.

  کرواسی در مرحله گروهی یورو ۹۶ با یک گل از سد ترکیه گذشت. ترکیه در یورو ۲۰۰۸ موفق شد در ضربات پنالتی از سد کرواسی بگذرد و به نیمه نهایی برسد. در گام آخر هم تیم کرواسی در مرحله پلی آف یورو ۲۰۱۲ با نتیجه ۳-صفر ترکیه را شکست داد.

  در چهار بازی آخر این دو تیم در مقابل هم، ترکیه بردی نداشته و تنها کرواسی ۲بار موفق به پیروزی شده است.

  ۲) لهستان – ایرلند شمالی گروه C

  ساعت ۲۰:۳۰

  ورزشگاه: نیس شهر نیس

  داور: اویدیو هیتگان (رومانی)

  قهرمان جهان وارد می شود

  کار تیم های گروه سوم جام ملت ها با دیدار دو تیم لهستان و ایرلند شمالی آغاز می شود. تیم هایی که کمتر کسی به موفقیت آنها در این مسابقات امیدوار است اما با این حال وضعیت لهستان کمی با همتای خود متفاوت است.

  لهستان، یکی از میزبانان یورو ۲۰۱۲، که با ستاره هایی مثل شزنی، پیشچک، زلینسکی و کریچوویاک به این مسابقات آمده، تمام امید خود را در گلزنی به فوق ستاره تیم بایرن مونیخ ینی روبرت لواندوفسکی بسته است. قطعا همه تیم های گروه سوم از جمله ایرلند شمالی می دانند از خط حمله تیمی که در مرحله مقدماتی میانگین ۳٫۳ گل زده در هر بازی را ثبت کرده است باید ترسید. آدام نوالکا معتقد است شاگردانش امیدهای بسیاری به موفقیت در فرانسه دارد.

  اما ایرلند شمالی به نوعی یکی از مهمانان ناخوانده یورو است که به لطف ۲۴ تیمی شدن مسابقات، در جمع بزرگان اروپا راه یافته است. البته تیم مایکل اونیل به هیچ وجه نباید دست کم گرفته شود چرا که در ۱۲ بازی اخیر هرگز متحمل شکست نشده و با فرمی ایده آل پا به مسابقات یورو می گذارد. با اتکا به مهره هایی مقل جانی اوانز و استیون دیویس، امید اصلی گلزنی ایرلندی ها ویل گریگ، مهاجم شماره ۹ این تیم خواهد بود.

  در ۷ بازی اخیر این دو تیم مقابل هم، ۳بار ایرلند شمالی و ۲ بار لهستان پیروز شده اند.

  ۳) آلمان – اوکراین گروه C

  ساعت ۲۳:۳۰

  ورزشگاه پیر ماروی شهر لیل

  داور: مارتین اتکینسون (انگلیس)

  قهرمان جهان وارد می شود

  سومین مدعی مهم قهرمانی در جام ملت های اروپا امشب از تیم خود رونمایی می کند. قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ در نخستین گام به مصاف تیم خوب و باانگیزه اوکراین می رود. مصاف ستاره های جوان این دو تیم با یکدیگر جالب توجه خواهد بود.

  تیم یواخیم لوو به اندازه کافی ستاره برای فتح قله اروپا در اختیار دارد اما بسیار برای آنها مهم است که به سرنوشت اسپانیا در جام جهانی دچار نشوند. آلمان که در مرحله مقدماتی در کمال تعجب ۲ شکست را پذیرا شد، در حال حاضر فرم چندان ایده آلی ندارد و در پنج بازی اخیر خود ۳ بار نتیجه را به حریفان واگذار کرده است. قهرمان ۳ دوره جام ملت ها، اکنون برای دوازدهمین بار پیاپی در این رقابت ها حضور دارد.

  اوکراین با میخایلو فومنکو از بازی های پلی آف و با شکست اسلوونی به یورو ۲۰۱۶ قدم گذاشت. اوکراینی ها در آستانه دومین حضور خود در جام ملت ها در هیچ یک از ۶ بازی اخیر خود شکستی نداشته اند. فومنکو که قهرمانی آلمان در جام جهانی را جزئی از تاریخ می داند تمام تمکز خود را صرف یک شروع مستحکم در یورو ۲۰۱۶ کرده است. تیم او در این دوره چشم به درخشش بازیکنانی مثل ویکتور کووالنکو و یون کنوپلیانکا دوخته است. ضمن اینکه عملکرد دفاعی آنها هم در مقدماتی جام ملت ها خیره کننده بود.

  در ۴ بازی اخیر این دو تیم در مقابل هم، ۲ بار ژرمن ها پیروز شده اند و ۲ بار هم نتیجه تساوی حاصل شده است.

  برچسب ها :

  نظرات