آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55519
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مديركل راه آهن شمال خبر داد

  جابجایی یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر توسط قطار در سال ۹۴ / رشد ۶ درصدی انتقال بار از مسیر ریلی کشور

  مديركل راه آهن شمال ازجابجایی یک میلیون و 200 هزار نفر مسافر توسط قطار در سال 94 و رشد 6 درصدی انتقال بار از مسیر ریلی کشور خبر داد.

  آوای شمال/ یوسف گران‌پاشا در بازدید از طرح «شبه نو‌سازی خط شیر‌گاه به زیراب» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در  سال ۷۳ باز‌سازی و نو‌سازی خط سوادکوه انجام شد و در سال جاری نیز ۴۲ کیلومتر فاصله بین شیر‌گاه تا زیراب در پروژه نو‌سازی خط اجرایی می‌شود.

  وی  تصریح کرد: طرح نو‌سازی خط شیر‌گاه به زیراب با هزینه ۲۸ میلیارد تومان اجرایی می‌شود و مقاوم‌سازی پل‌ها هم در دستور کار ما قرار دارد، با توجه به اینکه خط ما خط گرم و تردد در آن مداوم است و اصلاح ۶ کیلومتر از تونل‌ها که حدود ۳۰ سانتی‌متر ارتفاع از کف دارند نیز اجرایی می‌شود.

  مدیر‌کل راه‌آهن شمال به قرار‌داد‌های اقتصادی و فعال شدن راه آهن گرگان – اینچه‌برون و ارتفاع واگن‌های کشور روسیه، اشاره کرد وگفت: برداشت از اختلاف ۳۰ سانتی‌متر کف تونلها برای عبور واگن‌های روسیه و برقی کردن مسیر راه‌آهن گرگان تا اینچه‌برون در دستور کار قرار دارد و کف تونل تا ۷۰سانت برای «گاباریت» گرفته شد.

  گران‌پاشا ضمن عذرخواهی از مسافران مسیر راه‌آهن شمال که در اجرای پروژه شبه نو‌سازی خط شیر‌گاه به زیراب دچار تاخیر ۱۰ دقیقه تا یک ساعت می‌شوند، خاطر نشان کرد: فاصله مسیر ریلی شمال حدود ۴۰۰ کیلو‌متر است و ۶۰ درصد مسیر ریلی شمال در داخل شهر‌ها، روستا‌ها و زمین‌های کشاورزی قرار دارد.

  وی  افزود: حریم راه‌آهن ۱۷ متر است و رعایت آن نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و در سال ۹۵ تعداد ۳ فوتی به دلیل برخورد با قطار ثبت شده است.

  مدیر‌کل راه‌آهن شمال به ظرفیت بار ۲ و نیم میلیون تنی در راه‌آهن شمال اشاره و تصریح کرد: سال گذشته یک و نیم میلیون تن بار منتقل شده است و یک میلیون تن ظرفیت خالی آن با فعال شدن راه آهن گرگان – اینچه‌برون پوشش داده می‌شود.

  گران‌پاشا در پایان با اشاره به جابجایی یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر توسط قطار در سال ۹۴ اظهار کرد: انتقال بار از جاده به ریل مورد تاکید مقام معظم رهبری، دولت و مجلس است و شاهد رشد ۶ درصدی انتقال بار از مسیر ریلی کشور بودیم.

  برچسب ها :

  نظرات