آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5548
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  آمریکا نگران توافقات نظامی روسیه و ایران شده است

  آوای شمال/ دولت آمریکا بطور دقیق اطلاعات و اخبار سفر «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه به تهران و توافقات صورت گرفته در جریان آن را مورد بررسی قرار خواهد داد. این مطلبی است که یک مقام بلندپایه در وزارت امور خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «ایتارتاس» اعلام کرد. […]

  آوای شمال/ دولت آمریکا بطور دقیق اطلاعات و اخبار سفر «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه به تهران و توافقات صورت گرفته در جریان آن را مورد بررسی قرار خواهد داد.

  این مطلبی است که یک مقام بلندپایه در وزارت امور خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «ایتارتاس» اعلام کرد. وی یادآور شد: «ما اخبار مربوط به دیدار وزرای دفاع روسیه و ایران در تهران برای بررسی همکاری‌های نظامی و توافقات احتمالی طرفین را دیدیم. اکنون ما کلیه اطلاعات مربوط به دیدارهای سرگئی شایگو با مقامات تهران را بطور دقیق بررسی خواهیم کرد».

  به گفته این مقام آگاه، دولت آمریکا از قبل به طرف روسی هشدار داده بود که تحویل سامانه‌ (دفاع) موشکی «اس-۳۰۰» به ایران، برای مقامات واشنگتن غیر قابل قبول است و مواضع آمریکا در این رابطه هیچ تغییری نکرده است.

  وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه (دیروز) در جریان سفر رسمی خود به تهران، توافقنامه بین دولتی را در زمینه توسعه همکاری‌های نظامی بین دو کشور امضاء کرد.

  ژنرال «لئونید ایواشف» رئیس مرکز بین المللی تجزیه و تحلیل راهبردی روسیه و رئیس سابق اداره همکاری‌های بین المللی وزارت دفاع روسیه در این رابطه اعلام کرد: «با امضای این قرارداد گامی در جهت توسعه همکاری‌های اقتصادی و نظامی فنی بین دو کشور برداشته شده و در نهایت امر ما سامانه‌های موشکی تدافعی مانند “اس-۳۰۰” و “اس-۴۰۰” را به ایران تحویل خواهیم داد».

  ایواشف افزود: «مواضع روسیه و ایران به میزان قابل توجهی به یکدیگر نزدیک شده که یکی از دلایل آن این است که هم روسیه و هم ایران اکنون تحت فشار تحریم‌های غرب قرار دارند».

  به عقیده این کارشناس برجسته، هر دو کشور به تشریک مساعی و کار مشترک در خصوص مسائلی همچون تامین امنیت منطقه دریای خزر، مبارزه با تروریسم علاقه مند هستند و ارزیابی مشترکی از اوضاع بین المللی از لحاظ امنیتی دارند.

  برچسب ها :

  نظرات