آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55465
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل کار مازندران:

  نباید انتظار کار دولتی داشت/ تفکر کارآفرینی از کودکی باید شکل گیرد

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به دانش‌آموزان باید از همان سنین پایین آموزش داد که توقع زیاد نداشته باشند و با تلاش خود بتوانند کارآفرین باشند نه اینکه انتظار کار دولتی داشته باشند.

  اوای شمال/کامران اصغری امشب در جلسه کارگروه تعاون، اظهار کرد: مدیران استانی باید گاهی به شهرستان‌های غرب استان بیایند تا به مشکلات مردم رسیدگی کنند تا مردم برای یک کار کوچک مجبور به طی مسافت طولانی نشوند.

  وی با بیان اینکه باید قبول کرد که اتکا به دولت به نفع تعاونی‌ها نبوده و نیست، افزود: ما کمتر از کشورهای دیگر نیستیم اما باید برنامه‌ریزی درستی شود و از این وصل شدن به دولت بکاهیم تا بتوانیم موجب رشد کشور شویم.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه امروزه دولت به سمت مشاغل خرد، خوداشتغالی و تعاونی‌های کوچک رفته، گفت: موانع مشاغلی که نیاز شهرستان است باید برطرف شود و بومی‌سازی شکل بگیرد.

  این مسؤول بیان کرد: به دانش‌آموزان باید از همان سنین پایین آموزش داد که توقع بالا نداشته باشند و با تلاش خود بتوانند کارآفرین باشند نه اینکه انتظار کار دولتی داشته باشند.

  اصغری تأکید کرد: برای حل بعضی مسائل باید به‌صورت میدانی و موردی ورود پیدا کرد و صرفاً با جلسه حل نمی‌شود، البته دستگاه‌های دولتی باید از ایجاد مشکل بپرهیزند و دستگاه‌های قانونی نیز قوانین مربوطه را وضع کنند، چه بسا گاهی باید قوانین جدید وضع شود.

  * وضع اسفناک وزارت کار

  نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‎آباد در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه بانک‌ها امروزه کار بنگاهی انجام می‌دهند، گفت: وزارت کار نیز به چنین وضعی دچار شده و به‌جای حل مشکلات مردم برای خود صنعت ایجاد کرده و از وظیفه اصلی خود دور شده است.

  شمس‌الله شریعت‌نژاد بیان کرد: در استان عده زیادی جوان جویای کار یافت می‌شود که در شمال کشور با وجود مواهب الهی باید سعی شود تا بومی‌سازی و خودکفایی شکل گیرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات