آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55457
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۸
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  پیام رسان محبوب دهه شصتی‌ها مرداد ماه می میرد!

  پیام رسان محبوب یاهو مسنجر 5 آگست (15 مرداد) برای همیشه تعطیل شده و یاهو مسنجر جدیدی را جایگزین آن خواهد کرد.

  آوای شمال/ پیام رسان یاهو مسنجر یادآور خاطرات تلخ و شیرین زیادی برای کاربران دهه ۶۰ است. پیام رسانی که با سرعت های حلزونی اینترنت این کاربران که از نسل dialup  و سرعت ضعیف حداکثر ۵۶kbps  بود هم جواب میداد. پیام رسانی که تولد بسیاری از اصطلاحات گفتگوی رایج در بین کاربران مانند DC و asl plz و بسیاری دیگر از اموجی ها یا شکلک ها در آن شکل گرفت.
  کاربران دهه شصتی این نرم افزار را همیشه با صدای گوش خراش  اتصال به اینترنت مودم های دایال آپ خود به یاد می آورند ، علی الخصوص اگر اواخر شب در چت روم با دوستانشان قرار داشتند.

  پیام رسان محبوب دهه 60 ها مرداد ماه میمیرد

  به هر حال این پیام رسان محبوب نفس های آخر خود را می کشد و یاهو اعلام کرده است که ۱۵ مرداد برای همیشه آن را تعطیل خواهد کرد. خبری که حتی با وجود پیام رسان های جدید و پیشترفته موبایل باز هم برای بسیاری از کاربران علی الخصوص کاربران آسیایی غم انگیز است.

  این پیام رسال سال ۱۹۹۸ با نام Yahoo Pager شروع به کارکرد و طی ۱۸ سال فعالیت خود کاربران بسیاری را در جهان جذب خود کرد. اولین پیام رسان با قابلیت گفتگوی صوتی و تصویری این پیام رسان بود ، اما با توجه به وضع بد اقتصادی یاهو ، این شرکت ترجیح می دهد روی سرویس های سود ده خود مانند ایمیل و تامبلر کار کند .

  پیام رسان محبوب دهه 60 ها مرداد ماه میمیرد

  البته این پیام رسان از سال گذشته نسخه جدیدی را با شکل و شمایل پیام رسان های امروزی موبایلی منتشر کرده ولی با این وجود کاربران قدیمی آن ترجیح میدهند از نسخه قدیمی بهره ببرند. اما این کاربران هم باید تا ۱۵ مرداد به نسل جدید کوچ کنند چراکه دیگر نسخه قدیمی پشتیبانی نخواهد شد.

  کاربران ایرانی هم باید با پیام رسان خاطره انگیز و محبوب خود خداحافظی کنند.

  برچسب ها :

  نظرات