آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5540
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  واکنش نمایندگان کنگره به اظهارات اوباما درباره ایران

  آوای شمال/ نمایندگان کنگره آمریکا لحظات کوتاهی پس از اتمام سخنرانی سالانه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا واکنش‌های گسترده‌ای به اظهارات وی نشان دادند. * اولین بیانیه را «اد رویس»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان صادر کرد. وی در این بیانیه خواستار همکاری رئیس جمهوری آمریکا با کنگره برای تشدید فشارهای اقتصادی علیه تهران […]

  آوای شمال/ نمایندگان کنگره آمریکا لحظات کوتاهی پس از اتمام سخنرانی سالانه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا واکنش‌های گسترده‌ای به اظهارات وی نشان دادند.

  * اولین بیانیه را «اد رویس»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان صادر کرد. وی در این بیانیه خواستار همکاری رئیس جمهوری آمریکا با کنگره برای تشدید فشارهای اقتصادی علیه تهران شد.

  آقای رویس در این بیانیه، با بیان اینکه رئیس‌جمهور گزینه‌های غلطی را درباره ایران ارائه کرده است، گفت: «ما می‌توانیم مذاکره کنیم و فشار اقتصادی را افزایش دهیم.»

  وی در ادامه نوشت: «فشار اقتصادی تنها عاملی بود که رژیم ایران را پای میز مذاکره نگاه داشت. رئیس‌جمهور به جای حذف آنچه کارآمد بوده است باید با کنگره برای افزایش فشار مذاکراتی بر ایران همکاری کند.

  باراک اوباما در ششمین سخنرانی سالانه در کنگره بار دیگر تهدید کرد هر گونه طرح تحریم علیه ایران را وتو خواهد کرد.

  * سناتور دیان فاینشتاین، سناتور دموکرات کالیفرنیا در بیانیه‌ای از سخنان رئیس‌جمهور امریکا استقبال کرد.

  وی در این بیانیه نوشت: «من شدیداً از درخواست رئیس‌جمهور از کنگره برای خودداری از وضع تحریم‌های اضافی علیه ایران حمایت می‌کنم.»

  فاینشتاین افزود: «تحریم‌های جدید، ناقض توافق موقت است و مذاکرات را به شکست می‌کشاند.»

  * از طرف دیگر، «چاک شامر»، سناتور ارشد دموکرات در گفت‌گو با سی‌ان‌ان گفت نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه در حال رایزنی برای بررسی درخواست رئیس‌جمهور و تعویق طرح تحریم‌ها تا ماه مارس هستند.

  *جانی ارنست، نماینده جمهوری‌خواه کنگره هم در مخالفت با اظهارات اوباما گفت «کنگره برای مقابله با آرمان‌های هسته‌ای ایران تلاش خواهد کرد.»

  تد کروز» سناتور جمهوریخواه و از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در واکنش به سخنرانی سالیانه اوباما گفت: «رئیس‌جمهور به رای دهندگان آمریکایی گفت که نه تنها او پیام و صدای آنها را نمی‌شنود بلکه دقیقا خواهان اقدام در جهت عکس خواست و پیام آنها است».

  این سناتور جمهوریخواه کنگره که از منتقدان جدی سیاستهای اوباما در قبال مسائل داخلی و به ویژه مسائل سیاست خارجی از جمله مذاکرات هسته‌ای ایران است، افزود: «او در نظر دارد که به سیاستهای شکست خورده ۶ سال اخیر ادامه داده و آنها را تشدید هم بکند».

  برچسب ها :

  نظرات