آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55378
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد:

  مدیریت سواحل نیازمند اعتبارات ملی است

  سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد با اشاره به آمار بالای غریق در مازندران، گفت: مدیریت سواحل، کاهش غریق و حفظ جان مسافران نیازمند اعتبارات ملی است

  آوای شمال/ سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد در حاشیه بازدید از روند طرح ساماندهی سواحل شهرستان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد ناجیان غریق برای نقاط ممنوعه شنا اظهار کرد: محمودآباد بیشترین ساحل آزاد و قابل دسترس برای مسافران را در بین سایر شهرهای ساحلی استان دارا است و باید به خوبی مدیریت شود.

  وی افزود: محمودآباد به عنوان اولین شهر ساحلی از مسیر پایتخت کشورمان به مازندران با ۳۰ کیلومتر ساحل آزاد و قابل دسترس برای عموم در ایام تعطیلات تابستان  و تعطیلات آخر هفته میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط کشورمان است.

   مهدی شعبان پور خاطرنشان کرد: سواحل آزاد محمودآباد با بیش از ۱۲۰ راه دسترسی که قابلیت مسدود کردن ندارد و مسافران به نسبت سایر شهرهای ساحلی استان به راحتی می توانند در ساحل حضور پیدا کنند، نیازمند اعتبارات ملی برای مدیریت سواحل و کاهش غریق و حفظ جان مسافران است.

  وی تصریح کرد: بیشتر افراد غرق شده در سواحل محمودآباد مسافران و افراد غیر بومی هستند که شناخت مناسبی از مناطق ساحلی نداشته و همچنین به فن شنا آشنایی ندارند.

  شعبان پور با تأکید بر اینکه کاهش غریق در دریا نیازمند اطلاع رسانی مناسب است، بیان داشت: این مهم باید از طریق رسانه ملی و سایر رسانه ها و نهادهای فرهنگی انجام پذیرد.

  در این بازدید قاسمی دبیر ستاد ساماندهی سواحل شهرستان، نیکزاد رئیس هلال احمر شهرستان آمل،حسین زاده نماینده نیروی انتظامی در بحث سواحل، مهدوی نماینده شهرداری و اعضای هیأت نجات غریق و غواصی شهرستان نیز حضور داشتند و از نزدیک بر روند کار منجیان غریق در طرح های سالم سازی دریا و نقاط حادثه خیز نظارت کردند


  نظرات