آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5534
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  طباطبائی که خواب را از چشم اسرائیلی‌ها ربود، کیست؟

  آوای شمال/ پایگاه خبری المختصر در گزارشی ابوعلی طباطبائی از فرماندهان ارشد حزب الله را هدف اصلی تهاجم رژیم صهیونیستی در قنیطره معرفی کرد و نوشت این فرد که خواب را از چشمان اسرائیل ربوده چه کسی است؟ اسرائیل در رسانه های وابسته به خود ادعا کرد در حمله به قنیطره موفق شد این فرد […]

  آوای شمال/ پایگاه خبری المختصر در گزارشی ابوعلی طباطبائی از فرماندهان ارشد حزب الله را هدف اصلی تهاجم رژیم صهیونیستی در قنیطره معرفی کرد و نوشت این فرد که خواب را از چشمان اسرائیل ربوده چه کسی است؟

  اسرائیل در رسانه های وابسته به خود ادعا کرد در حمله به قنیطره موفق شد این فرد که خواب را از چشمان اسرائیلی‌ها ربوده است به قتل برساند.

  شبکه ده تلویزیون اسرائیل به نقل از الون بن داوید تحلیلگر مسائل نظامی اعلام کرد: درست است که این عملیات جهاد مغنیه را هدف قرار داده بود اما هدف اساسی در حمله، کشتن ابوعلی طباطبائی بود، شخصی که قدرت هجومی حزب الله را سازماندهی می کند و مردان حزب الله را برای تصرف الجلیل و شهرک های صهیونیست نشین آموزش می‌دهد.

  این روزها سئوالی که ذهن اسرائیلی ها را به خود مشغول کرد این است که واکنش سید حسن نصرالله به حمله قنیطره چگونه خواهد بود؟ حزب الله به کشته شدن طباطبائی چه واکنشی نشان خواهد داد؟

  با توجه به اهمیت و جایگاهی که طباطبائی دارد اطلاعاتی از او به دست آورده ایم که می توانداین مبارز را بهتر معرفی کند و نقش او را در مقاومت لبنان آشکارتر کند. بر خلاف آنچه که از طباطبائی گفته شد او بزرگ شده ایران نیست بلکه از پدری ایرانی و مادری لبنانی است که در جنوب لبنان رشد کرد و در همان ایام جوانی به مقاومت لبنان پیوست. طباطبائی مراحل ترقی در مقاومت لبنان را پله پله طی کرد تا به فرماندهی نیروهای واکنش _واحد پشتیبانی عملیات هجومی حزب الله-منصوب شد.

  البته نیروی واکنش حزب الله پس از شهادت عماد مغنیه، با نیروهای ویژه این جنبش ادغام شد تا نیرویی با نام واحد رضوان( برگرفته از نام شیخ رضوان که لقب عماد مغنیه بود) شکل بگیرد، اما تا زمانی که این نیرو فعال بود در راس آن طباطبائی قرار داشت هر چند پس از تشکیل واحد رضوان نیز سخنان و دستورات طباطبائی در این واحد بسیار نافذ بود ولی با حضور نظامی حزب الله در سوریه جایگاه این مبارز با تغییراتی مواجه شد زیرا از موقعیت قبلی خود به موقعیتی جدید یعنی مدیریت حضور نظامی حزب الله در سوریه نقل مکان کرد.

  اسرائیلی‌ها او را چهره خطرناکی می خوانند. بر اساس اطلاعاتی که رسانه‌های اسرائیلی منتشر کرده‌اند طباطبائی ماموریت داشت تا زمینه را برای حمله نظامی به اسرائیل در بلندی‌های جولان سوریه فراهم کند.

  اسرائیل مدعی کشته شدن طباطبائی است اما در فهرستی که حزب الله از شهدای خود در قنیطره منتشر کرده است نامی از طباطبائی دیده نمی‌شود و حتی نام او در میان مجروحان نیز قرار ندارد.  

  برچسب ها :

  نظرات