آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ , Friday 17 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55326
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس:

  روستاییان با تشکیل تعاونی، تسهیلات ارزان دریافت کنند / ابلاغ لایحه به‌زودی به دستگاه‌های اجرایی

  نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: روستاییان با تشکیل تعاونی‌های بالای 20 خانوار می‌توانند از تسهیلات ارزان بهره‌مند شوند.

  آوای شمال/ علی اسماعیلی بعدازظهر امروز در نشست بررسی مشکلات روستاهای چهار محل‌آهی که در روستای متوریج برگزار شد، با اشاره به اینکه روستاییان با تشکیل تعاونی‌های بالای ۲۰ خانوار می‌توانند از تسهیلات ارزان بهره‌مند شوند، اظهار کرد: لایحه این طرح به‌زودی از سوی دولت به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.

  وی افزود: هدف از اجرای این مهم ایجاد اشتغال پایدار و کاهش میزان مهاجرت در روستاها است.

  نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه این تسهیلات با نرخ سود چهار درصد ارائه می‌شود، تصریح کرد: معتقدیم عزتمندی روستاییان با کمک‌های اهدایی، حفظ نمی‌شود، بلکه توانمندسازی آنان در ایجاد اشتغال پایدار است.

  این مسؤول اضافه کرد: عدم فعالیت اقتصادی و تولیدی روستاییان و عشایر، به اقتصاد منطقه و کشور ضربه وارد خواهد کرد.

  اسماعیلی با اشاره به اینکه معضل بیشتر دهیاری‌ها و شوراها دفع زباله است، گفت: امروز زباله می‌تواند به جای تهدید یک فرصت باشد.

  وی تصریح کرد: با جذب سرمایه‌گذار و ایجاد جایگاه زباله‌سوز می‌توان بدون آلودگی زیست‌محیطی برق تولید کرد.

  * ایجاد کارگاه‌های کوچک در تولید و شکوفایی اقتصادی

  فرماندار محمودآباد نیز با اشاره به اهمیت و جایگاه روستاها در سال اقتصاد مقاومتی، گفت: روستاها در محور اقتصاد مقاومتی قرار دارند و می‌توانند با ایجاد کارگاه‌های کوچک در تولید و شکوفایی اقتصادی ایفای نقش کنند.

  یحیی یوسف‌پور ادامه داد: رویکرد دولت تولید ایجاد زیرساخت‌ها و ایجاد اشتغال و تولید است که به رشد وشکوفایی منجر می‌شود.

  وی با اشاره به مشکلات کشاورزان شهرستان در برق‌دار کردن ۱۴ هزار چاه آب کشاورزی، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از یک هزار و ۳۰۰ چاه آب کشاورزی برق‌‎دار شدند و در سال‌جاری نیز با اعطای اعتباربخشی از این مشکلات رفع می‌شود.

  یوسف‌پور حضور سرمایه‌گذاران در توسعه محمودآباد را ضروری خواند و گفت: در طول چند ماه گذشته شاهد حضور سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی بودیم و امیدواریم تا پایان امسال شاهد اجرای طرح در سطح شهرستان باشیم.

   


  نظرات