آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ , Friday 17 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55308
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  با اعلام رنکینگ فنی کنفدراسیون فوتبال آسیا

  استقلال و پرسپولیس از پلی‌آف کار خود را آغاز می‌کنند/فوتبال ایران یک پله سقوط کرد

  در جدیدترین رنکینگ فنی AFC فوتبال ایران در مجموع امتیازی باشگاه‌ها و ملی با یک پله سقوط در رده چهارم آسیا و سوم غرب آسیا قرار گرفت.

  آوای شمال/ در جدیدترین رنکینگ باشگاه‌های آسیا، ایران با یک پله سقوط پایین‌تر از کره جنوبی، عربستان و امارات قرار گرفت.

  سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا رنکینگ باشگاه‌های آسیا را اعلام کرد که در آن باشگا‌ه‌های کره جنوبی در صدر جدول قرار گرفتند. عربستان و امارات در رده دوم و سوم قرار گرفتند و باشگاه‌های کشورمان با یک پله سقوط در رده چهارم قرار گرفت.

  پیش از ایران در رنکینگ باشگاه‌ها در رده سوم قرار داشت که در این رنکینگ امارات صعود به رده سوم رسید.

  باشگاه‌های کره جنوبی به این خاطر در صدر قرار گرفت زیرا در ۴ سال اخیر نتایج خوبی را گرفتند. امسال دو تیم سئول و چنبوک موتورز توانستند به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برسند از طرف دیگر تیم‌های اماراتی نیز عملکرد خوبی داشتند و امسال دو تیم العین و النصر خود را به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان رساندند.

  این رنکینگ فیفا بنا بر نتایجی است که باشگاه‌ها در ۴ سال اخیر کسب کردند و امتیازبندی آنها به این شکل است که ۷۰ درصد عملکرد باشگاه‌ها است و ۳۰ درصد عملکرد تیم‌ملی است. ما در رنکینگ باشگاه‌ها با ۸۴٫۱۰۸ امتیاز در رده چهارم قرار گرفتیم.

  بر همین اساس و با رنکینگ اعلام شده فدراسیون فوتبال ایران با قرار گرفتن در رده سوم غرب آسیا سهمیه ۲+۲ را فعلا نصیب خود کرده است.

  این در حالی است که قرار است کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در ماه نوامبر تشکیل جلسه داده و در این خصوص به تصمیم گیری نهایی بپردازد.

  با این وضعیت در حال حاضر تیم‌های استقلال و پرسپولیس از پلی‌اف کار خود را آغاز خواهند کرد.

  دو تیم اول هر سمت قاره ۳ سهمیه قطعی و یک سهمیه پلی‌آف و دو تیم دوم هر سمت قاره دو سهمیه قطعی و دو سهمیه پلی‌آف را به خود اختصاص خواهند داد.

   

  برچسب ها :

  نظرات