آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5525
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۶:۰۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  گام‌های رو به جلویی در مذاکرات هسته‌ای برداشته شده است

  آوای شمال/ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی به ترکیه سفر کرده است، شب گذشته (سه‌شنبه ۳۰ دی‌ ماه) در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول حضور یافت و در جمع نخبگان ایرانی مقیم این شهر اظهار داشت: معمولا یکی از بخش‌های […]

  آوای شمال/ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی به ترکیه سفر کرده است، شب گذشته (سه‌شنبه ۳۰ دی‌ ماه) در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول حضور یافت و در جمع نخبگان ایرانی مقیم این شهر اظهار داشت: معمولا یکی از بخش‌های مهم در سفرهای خارجی دیدار با ایرانیان مقیم آن کشور است. وی افزود: ایرانیان موفق در ترکیه نقش مهمی در شناسایی فرهنگ ایران به مردم این کشور دارند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه نقش موثری در ایجاد ارتباطات علمی با محیط‌های آموزشی داخل ایران دارند. وی در خصوص روابط ایران با ترکیه گفت: ممکن است در برخی از امور با ترکیه اختلاف نظر داشته باشیم، اما تلاش این است که اختلاف نظرها سایه‌ای بر روی روابط خوب دو کشور نگذارد. لاریجانی خاطرنشان کرد: در بسیاری از موضوعات با ترکیه تفاهم داریم و تلاش خواهد شد سطح روابط تجاری دو کشور ارتقا یابد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران و ترکیه می‌توانند در مسائل اقتصادی نقش مکمل داشته باشند و همچنین در مسائل امنیتی با تعامل و همکاری تلاش کنند تا آرامش در منطقه برقرار شود. لاریجانی با اشاره به دیدارش با رئیس پارلمان ترکیه گفت: مذاکرات خوبی با رئیس پارلمان ترکیه انجام دادیم که می‌تواند به ارتقای روابط اقتصادی و سیاسی منتهی شود.

  رئیس مجلس همچنین اضافه کرد: در تدوین بودجه سال ۹۴ تلاش شده به بخش خصوصی توجه ویژه شود و در این زمینه تدابیری اندیشیده خواهد شد که ارائه تسهیلات بانکی تسهیل شود. لاریجانی در خصوص مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ بیان داشت: در مذاکرات هسته‌ای گام‌های رو به جلویی برداشته شده، البته ایران برای سناریوهای مختلف در این زمینه تدابیری اتخاذ کرده است و مذاکرات هسته‌ای می‌تواند زمینه‌های همکاری بیشتری را در صورتی که عقلای غربی توجه کنند، فراهم کند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: برای تمام ایرانیان مقیم ترکیه آرزوی توفیق دارم.

  برچسب ها :

  نظرات