آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ , Wednesday 22 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55142
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

  واردات بی‌رویه کالا به آتش کشیدن بنیه اقتصادی داخل است/ نمایندگان در برابر پیشنهاد‌های دولت چشم و گوش بسته عمل نکنند

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: واردات بی‌رویه کالا به آتش کشیدن بنیه اقتصادی داخل است و به همان نسبتی که کالاهای مشابه داخلی از خارج وارد می‌شود، تولیدات داخلی از رونق افتاده و در نتیجه کارخانجات تولید کننده در داخل تعطیل شده و بیکاری رواج پیدا می‌کند.

  آوای شمال/ آیت‌الله علی معلمی به شروع کار نمایندگان مردم در خانه ملت اشاره و اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی باید برای دولت برنامه‌ریزی و ریل‌گذاری کند و به دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی راه کار ارائه دهد.

  *قانون قوی برای جلوگیری از واردات غیرضروری

  وی افزود:به اعتقاد من، بهترین خدمت برای ملت، به‌کار‌گیری شیوه‌های مناسب تقویت اقتصاد مقاومتی و درآمدن از وابستگی به بیگانگان است.

  امام جمعه شهرستان قائم‌شهر خاطر نشان کرد: برای رونق تولیدات داخلی و جلوگیری از واردات بی‌رویه کالاها باید قانون مناسب‌تری داشته باشیم و همه این‌ها بر عهده مجلس و نمایندگان ملت است.

  * نمایندگان مجلس، وکیل ملت هستند

  معلمی با بیان اینکه نمایندگان باید به دولت کمک کنند و یار و یاور آن باشند تصریح کرد: نمایندگان مجلس در درجه نخست باید حامی منافع ملت، مصلحت نظام و جامعه باشند و در برابر پیشنهاد‌های دولت چشم و گوش بسته عمل نکنند چرا که در آن‌ صورت آنها به وکیل‌الدوله تعبیر می‌شوند در حالی که نمایندگان وکیل ملت هستند.

  وی در ادامه گریزی به مسئله برجام زد و گفت: در قضیه برجام با آنکه مقام معظم رهبری تصریح فرمودند که به این قضیه خوشبین نیستند  و آن‌را اتمام حجت خواندند.

  *طرف مقابل به‌دنبال بهانه‌گیری است

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: خود کارشناسان انرژی هسته‌ای اذعان دارند که ایران به وظایف خود عمل کرده و نسبت به اجرای تعهداتش پایبند است اما طرف مقابل همچنان نسبت به اجرای تعهداتش  به‌دنبال بهانه‌گیری است و بحث موشکی را که در مذاکرات هسته ای وجود نداشت را پیش کشید.

  معلمی با بیان اینکه برجام، نتیجه مذاکرات هسته‌ای شده است و باید طرفین ملزم به اجراء آن باشند ولی یک‌طرفه اجرا شده و این خسارتی برای ملت است و مجلس و نمایندگان مجلس می توانند با موضع‌گیری قاطع خود و تصمیم مقرراتی برای دولت، از این خسارت جلوگیری کند.

  *اهتمام برای مصرف کالاهای داخلی

  امام جمعه قائم‌شهر به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر حل رکود اقتصادی از طریق رونق بخشیدن به تولیدات داخلی کشور اشاره کرد و گفت: واردات بی‌رویه کالا به آتش کشیدن بنیه اقتصادی داخل است و به همان نسبتی که کالاهای مشابه داخلی از خارج وارد می‌شود، تولیدات داخلی از رونق افتاده و در نتیجه کارخانجات تولید کننده در داخل تعطیل شده و بیکاری رواج پیدا می‌کند.

  وی در پایان با بیان اینکه وارد کردن کالاهای غیرضروری، معضل جدی برای هر کشور و هر جامعه است، گفت: دولت باید در این راه مصمم باشد و از ورود کالاهای غیرضروری جلوگیری کند، از آن سو، جامعه هم باید برای مصرف کالاهای داخلی اهتمام داشته باشند تا با کمک هم تقویت بنیه کار و رونق اقتصاد در داخل اتفاق بی‌افتد.

   

  برچسب ها :

  نظرات