آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55093
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  گاردین: مهر تأیید سازمان ملل بر قتل‌عام کودکان یمنی با حذف نام عربستان از لیست سیاه

  گاردین در گزارشی نوشت سازمان ملل با حذف نام عربستان از لیست سیاه، به این کشور برای بمباران یمن اختیار تام داد.

  آوای شمال/ روزنامه انگلیسی گاردین با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: سازمان ملل متحد با حذف نام عربستان از فهرست سیاه کشورهای ناقض حقوق کودکان، به مظلوم‌ترین انسان‌های کره خاکی از پشت خنجر زد. در این گزارش آمده است سازمان ملل با این اقدام به ریاض برای بمباران بیمارستان‌ها و مدارس یمن و کشتار بی‌رحمانه مردم بی‌دفاع این کشور اختیار کامل داد.
  «بان کی‌مون،» دبیر کل سازمان ملل متحد، هفته گذشته با استناد به گزارش یکی از مؤسسات این سازمان درخصوص جنایت های ائتلاف سعودی در یمن، نام این ائتلاف را به لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان اضافه و ائتلاف متجاوز سعودی را به‌همراه گروه‌های تروریستی از قبیل «داعش،» «طالبان» و «الشباب» در یک ردیف قرار داد.
  این در حالی است که سازمان ملل روز گذشته و پس از تهدیدهای مکرر عربستان، نام این ائتلاف را از لیست سیاه حذف کرد. این اقدام، اعتبار بالاترین نهاد بین‌المللی را در دفاع از حقوق‌بشر زیر سؤال برد.
  تحقیقات گزارشگران سازمان ملل نشان می‌دهد ائتلاف متجاوز سعودی سال ۲۰۱۵، مسئول مستقیم ۶۰ درصد از تلفات کودکان یمنی بود. این ائتلاف با بمباران بیمارستان‌ها و مدارس یمن تاکنون صدها کودک بی‌دفاع را به خاک و خون کشیده است.
  در این گزارش تأکید شده است رژیم سعودی این جنایات وحشتناک را با چراغ سبز آمریکا و انگلیس – دو متحد قدرتمند این رژیم و اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد- مرتکب می‌شود.
  همچنین، چندی پیش ریاست یکی از پنل‌های کلیدی شورای حقوق بشر سازمان ملل به یک مقام سعودی سپرده شد که خشم گروه‌های حامی حقوق‌بشر و دیگر نهادهای بین‌المللی را برانگیخت. «هیلل نوئر،» مدیر اجرایی دیده‌بان سازمان ملل، در واکنش به این انتصاب اظهار داشت: افتضاح است که سازمان ملل کشوری را به عنوان رئیس یک پنل کلیدی حقوق بشر برگزیده که در مقایسه با داعش در سال جاری میلادی افراد بیشتری را سربریده است. دلارهای نفتی و سیاست، حقوق بشر را مغلوب کرده‌اند.

  برچسب ها :

  نظرات