آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55092
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  “آویگدور لیبرمن” کیست؟ + تصاویر

  برخی رسانه‌ها گزارش دادند که لیبرمن یک شرکت سرمایه گذاری بزرگ به نام دخترش به راه انداخته و در زندگی شخصی نیز اهل تفریحات ناسالم است.

  آوای شمال/ کمتر از ۱۰ روز پیش “موشه یعلون”  از سمت وزارت جنگ رژیم صهیونیستی استعفا کرد و بحرانی جدی کابینه “نتانیاهو” را فرا گرفت.

  نخست وزیر اسرائیل که به گفته رسانه ها به هیچ عنوان به انتقاد سازنده اعتقادی ندارد؛ در جلسه کابینه با “موشه یعلون” مشاجره کرد و موجب شد تا وزیر جنگ وقت از سمت خود استعفا کند.

  استعفای “موشه یعلون” که بنا به گفته کارشناسان یکی از نیروهای میانه رو در کابینه اسرائیل بود باعث شد تا این زمزمه‌ها به وجود بیاید که وزیر جنگ بعدی اسرائیل یک “خاخام تندرو”  است که تفکرات بسیار نزدیکی به “بنیامین نتانیاهو” دارد.

  **”آویگور لیبرمن” کیست؟

  “آویگدور لیبرمن” متولد ۱۹۵۸ در یکی از شهرهای “مولداوی” در اروپا  است وی دارای ۲ دختر و یک پسر بوده و نام همسرش “الا زیکپن” است.

   

  وی در سرزمین‌های اشغالی به عنوان “رهبر حزب اسرائیل خانه ماست” شناخته می‌شود و سمت‌های مختلفی همچون وزارت امنیت داخلی، وزارت امور خارجی،  وزیر زیرسازی ملی، وزیر ترابری، معاون نخست وزیری  را تجربه کرده است.  “لیبرمن” اخیرا از سوی “نتانیاهو” نخست وزیر به عنوان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی انتخاب شد و نگرانی‌ها درباره بروز یک جنگ جدید افزایش یافته است.

  منابع رسانه‌های گزارش دادند که لیبرمن یک شرکت سرمایه گذاری بزرگ به نام دخترش به راه انداخته است و وی در زندگی شخصی نیز اهل تفریحات ناسالم است و چون از دوران جوانی در کلوپ های شبانه کار کرده برخی عادت‌ها را همچنان درسنین بالاتر با خود یدک می‌کشد.

  **نظر لیبرمن درباره قدرت “حماس”  در “غزه”

  “آویگدور لیبرمن”، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که گفت: قدرت بازدارندگی ما کاهش یافته و یکی از دلایل این مساله آزاد کردن هزاران نفر از اسرای فلسطینی دربند زندان‌های صهیونیستی است.


  .

  لیبرمن که در راستای تبلیغات انتخاباتی خود و تلاش برای کسب آرای صهیونیست‌های تندرو بارها بر طبل جنگ با جنبش مقاومت اسلامی “حماس” کوبیده است، بار دیگر با تکرار این ادعاهای خود اظهار داشت که جنگ چهارم علیه “حماس” قطعی است.

  وی افزود: ما باید در جریان ۵۰ روز حمله به نوار غزه، قدرت “حماس” را تضعیف می‌کردیم، اما نتوانستیم این کار را انجام دهیم و همین مساله منجر به طولانی تر شدن جنگ شد و در این شرایط، جنگ چهارم با “حماس” مساله‌ای حتمی است. لیبرمن بار دیگر در راستای مواضع افراطی گرایانه اش خواستار اعدام فلسطینیانی شد که دست به عملیات‌های ضد صهیونیستی می‌زنند.

  لیبرمن با اعلام اینکه احتمال می رود انتفاضه جدید فلسطینی ها به سونامی تازه علیه تل آویو تبدیل شود ، از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خواست، برای مقابله جدی با انتفاضه رهبران بلند پایه جنبش “حماس” را ترور کند.

  “اویگدور لیبرمن” با استقبال از تصمیم اخیر ارتش اسرائیل در به کار گیری چهار گردان نظامی جدید در کرانه باختری رود اردن و قدس اشغالی با هدف سرکوب بیشتر فلسطینی ها ، گفت ارتش برای تشدید حملات نظامی خود نیازمند حمایت های سیاسی بیشتر است

  .

   
  وزیر امور خارجه سابق اسرائیل افزود دولت اسرائیل حامی مالی اصلی حملات فلسطینی ها است چون درآمد های مالیاتی و گمرکی را به طور مستمر در اختیار تشکیلات خودگردان قرار می دهد. وی یادآور شد دولت اسرائیل با توسل به اهرم های اقتصادی نیز می تواند فلسطینی ها را تحت فشار بگذارد و با توقیف درآمدهای کمرگی تشکیلات خود گردان ، فلسطینی ها را در تنگای بیشتری قرار دهد.

  **نظر مقاومت اسلامی فلسطین درباره “لیبرمن”

  جنبش جهاد اسلامی فلسطین “حماس” در بیانیه ای اعلام کرد:”لیبرمن، جنایتکاری مانند دیگر سران رژیم اشغالگر است و انتخاب او به عنوان وزیر جنگ، نشانگر افزایش نژادپرستی و افراط‌گرایی این رژیم است.”

  در این بیانیه آمده است: “از کسانی که به دنبال عادی سازی روابط و همزیستی با رژیم اشغالگر اسرائیل هستند و نسبت بدان خوش بین هستند می خواهیم تا از این خیال پردازی دست بردارند.” حماس” افزود: “اکنون که “لیبرمن” به عنوان وزیر جنگ انتخاب شده است، جامعه بین الملل باید مسئولیت خود در این زمینه را متحمل شود.”

  به نظر می‌رسد با روی کار آمدن یک صهیونیست افراطی همچون “لیبرمن” ، برنامه ریزی ارتش اسرائیل برای حمله به نوار غزه با جدیت بیشتری پیگیری شود و در این پروسه “حماس” همچون گذشته پیروز از نبرد با اسرائیل بیرون می‌آید.

  برچسب ها :

  نظرات