آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 8 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 55071
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  آیت الله طبرسی:

  تولید برنج به‌رنج است/ چرا اداره بازرگانی به‌جای جهاد کشاورزی قیمت برنج را تعیین می‌کند؟

  نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: چرا باید قیمت برنج را اداره بازرگانی به‌جای جهاد کشاورزی که متولی تولید برنج است، تعیین کند.

  آوای شمال/  آیت الله نورالله طبرسی ظهر امروز در جلسه شورای اداری میاندورود که در دفتر وی در ساری برگزار شد با تبریک فرارسیدن ماه رمضان، اظهار کرد: فضیلت ماه رمضان چه در آیات و چه در روایات بسیار زیاد بیان شده و امیدواریم بتوانیم به نحو شایسته‌ای از این فضیلت‌ها استفاده کنیم.

  وی امتیازات ویژه این ماه را بالاتر از ماه‌های دیگر بودن و ماه امام علی(ع) و امام زمان(عج) بودن دانست.
  نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به قدمت کوتاه تشکیل شهرستان میاندورود، افزود: در این مدت کوتاه فعالیت‌های خوبی انجام شد و این چیزی جز وحدت، همدلی، دلسوزی و وحدت شما مسئولان نیست.

  این مسئول با تاکید بر اینکه همچنان زندگی مردم استان به کشاورزی وابسته است، ادامه داد: گردشگری و صنعت وابسته به کشاورزی هنوز در استان ضعیف است.

  وی با بیان اینکه کشورهای پیشرفته برای رونق اقتصاد خود از واحدهای کوچک شروع کردند، تصریح کرد: هنوز به این جایگاه نرسیدیم که واحدهای کوچک را در کنار کشاورزی ایجاد کنیم.

  امام‌جمعه مرکز استان با انتقاد از واردات و نرخ برنج، اضافه کرد: برنج را که کشاورزان تولید می‌کنند، چرا باید قیمت را اداره بازرگانی به‌جای جهاد کشاورزی که متولی تولید برنج است، تعیین کند.

  وی با انتقاد از فروخته شدن زمین‌های کشاورزی در غرب استان، بیان کرد: از شهرستان نور تا رامسر زمین زیادی نمانده و در زمینه کشاورزی انتظار چندانی نیست. به‌همین دلیل باید زمین‌های کشاورزی از نور تا گلوگاه حفظ شود.

  آیت‌الله طبرسی با بیان اینکه تولید برنج، به‌رنج است، خاطرنشان کرد: شاید به‌دلیل اینکه برنج با رنج و سختی تهیه می‌شود، حضرت امام(ره) زکات آن را مستحب اعلام کردند.

  عضو خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه مردمان خوبی داریم، گفت: مردم از روستاها برای کار به شهرها هجرت می‌کنند و اگر این را هم فعال نکنیم مایه شرمندگی است.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی مازندران خاطرنشان کرد: به‌دلیل انفجار اطلاعات روزبه‌روز فرهنگ ما آسیب پذیرتر می‌شود و در این زمینه باید مسئولان توجه بیشتری داشته باشند.

  وی یکی از راه‌های حل مشکلات فرهنگی را به پای‌کار آوردن جوانان دانست و گفت: شهیدان مدافع‌حرم نمونه‌های خوبی از بستر و نمونه فرهنگی هستند.

  نماینده ولی‌فقیه در مازندران در پایان تاکید کرد: اگر میاندورود به فرمانداری ارتقا یافت هم از نظر اجرایی، اداری و هم بودجه‌ای باید در شأن یک فرمانداری باشد.

  برچسب ها :

  نظرات