آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5490
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۱
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  حقه کثیف یک مرد برای اخاذی از دختر جوان

  آوای شمال/ مرد تبهکار با استفاده از یک بدافزار به شکار اینترنتی طعمه‌هایش می‌رفت تا بتواند دست به اخاذی از آنها بزند. دختر جوانی وقتی پیش‌روی پلیس فتای استان زنجان قرار گرفت، گفت: چندی پیش وقتی تلفنم زنگ خورد، صدای پسر جوانی را از پشت خط شنیدم. او می‌گفت همه اطلاعات و عکس‌های خصوصی‌ام را […]

  آوای شمال/ مرد تبهکار با استفاده از یک بدافزار به شکار اینترنتی طعمه‌هایش می‌رفت تا بتواند دست به اخاذی از آنها بزند. دختر جوانی وقتی پیش‌روی پلیس فتای استان زنجان قرار گرفت، گفت: چندی پیش وقتی تلفنم زنگ خورد، صدای پسر جوانی را از پشت خط شنیدم. او می‌گفت همه اطلاعات و عکس‌های خصوصی‌ام را در اختیار دارد و اگر می‌خواهم آنها را پس بگیرم، باید چند میلیون تومان به او پرداخت کنم. ابتدا تصور کردم دروغ می‌گوید و مزاحم تلفنی است اما حرف‌های مرد جوان حقیقت داشت. او برای اینکه حرف‌هایش را ثابت کند تعدادی از عکس‌های خصوصی‌ام را برایم فرستاد. با دیدن آنها شوکه شدم، من همه این عکس‌ها را در گوشی‌ام ذخیره کرده بودم و نمی‌دانستم چطور وی به آنها دست پیدا کرده است. وقتی تهدیدهای پسر جوان جدی شد، تصمیم گرفتم از او شکایت کنم.
  با این ادعاها تیمی از کارشناسان تحقیقات خود را آغاز کردند اما دختر جوان مدعی بود تا حالا گوشی‌اش را در اختیار کسی قرار نداده و نمی‌داند که چطور مرد ناشناس به اطلاعات او دست پیدا کرده است. مأموران در ادامه بررسی‌ها متوجه شدند دختر جوان مدتی پیش یک پیام وایبری دریافت کرده که شامل تصاویر بسیار زیبا از طبیعت بوده است. او از طریق این پیام وارد یک سایت شده تا تعدادی از عکس‌های زیبا را دانلود کند اما آنچه در این میان توجه مأموران را جلب کرد، این بود که آن تصاویر در حقیقت یک بدافزار برای دستبرد به حافظه گوشی دختر جوان بوده است. مأموران دریافتند زمانی که دختر جوان روی لینک دانلود کلیک کرده، بدافزار شروع به فعالیت کرده و همه اطلاعات موجود داخل گوشی به آدرس شخصی که از این بدافزار استفاده می‌کرد، ایمیل شده است. بدین‌ترتیب مرد ناشناس به اطلاعات دختر جوان ازجمله عکس‌ها و فیلم‌های خصوصی او دست پیدا کرده و نقشه اخاذی از وی را طراحی کرده است.
  مأموران خیلی زود توانستند دانشجوی ۲۱ ساله‌ای که با این شگرد دست به سرقت اطلاعات گوشی، تبلت یا کامپیوتر افراد مختلف می‌زد را شناسایی کنند که با دستگیری پسر جوان در خانه‌اش، وی به اداره پلیس منتقل و مشخص شد که این شیاد همزمان با تهدید دختر دیگری به انتشار عکس‌های خصوصی‌اش در حال اخاذی از او بوده است. این شیاد تحت بازجویی قرار گرفت و با اعتراف به نقشه اخاذی‌هایش گفت: من این بدافزار را در صفحه فیس بوکم طراحی کرده بودم سپس تصاویر زیبا را از طریق وایبر و شبکه‌های اجتماعی برای افراد مختلف می‌فرستادم و آنها به محض کلیک روی آن، وارد همان برنامه‌ای می‌شدند که من برای سرقت اطلاعاتشان استفاده می‌کردم. من این کار را فقط از روی کنجکاوی انجام دادم اما وقتی به اطلاعات شخصی تعدادی از دختران دست پیدا کردم، وسوسه شدم که از آنها اخاذی کنم اما موفق نشدم.

  برچسب ها :

  نظرات