آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5421
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۲
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  کدگذاری بول‌باکس برای امنیت ایمیل‌ها

  آوای شمال/ آیا نگران آن هستید که ان‌اس‌ای‌، اف‌بی‌آی یا نهادهای دیگر ایمیل شخصی یا کاری شما را مورد تفتیش قرار دهند؟ حالا دیگر اپلیکیشنی وجود دارد که شما را از این وضعیت مصون می‌دارد- و برای استفادهٔ شخصی رایگان نیز هست. شرکت تازه‌تأسیس بول سرور (Boole Server)، که در زمینهٔ تشریک فایل‌ها و حفاظت […]

  آوای شمال/

  آیا نگران آن هستید که ان‌اس‌ای‌، اف‌بی‌آی یا نهادهای دیگر ایمیل شخصی یا کاری شما را مورد تفتیش قرار دهند؟ حالا دیگر اپلیکیشنی وجود دارد که شما را از این وضعیت مصون می‌دارد- و برای استفادهٔ شخصی رایگان نیز هست.

  شرکت تازه‌تأسیس بول سرور (Boole Server)، که در زمینهٔ تشریک فایل‌ها و حفاظت داده‌ها فعال است، خدمات جدیدی به نام بول‌باکس (BooleBox) را‌ه‌اندازی کرده است که سطحی تازه از کدگذاری انتها-به-انتها و کنترل امنیتی را برای ایمیل‌ها و داده‌های شرکت‌ها فراهم می‌آورد.

  سرور داده‌های بول‌سرور امنیتی بالایی ایجاد می‌کند: کدگذاری کامل در حد کدگذاری‌های نظامی برای حفظ داده‌ها فراتر از محیط پیرامون و کنترل‌های دستگاه-محور و جلوگیری از افتادن داده‌ها و اطلاعات به دست افراد غیرمجاز. این نوع امنیت هم‌اکنون در مورد خدمات پرکاربردی چون دراپ‌باکس، گوگل‌درایو و باکس در دسترس نیست.

  بول‌باکس، که مبتنی بر بول‌سرور است، امکان کدگذاری‌ای به کاربر ایمیل‌ می‌دهد که بر اساس آن کاربر می‌تواند ایمیل‌های خود را به طور ایمن ارسال و دریافت کند. کاربر به سادگی آدرس گیرنده را تایپ می‌کند و بول‌باکس این تضمین را ایجاد می‌کند که ایمیل مذکور از دسترس غیر دور می‌ماند.

  این فایل‌ها در هنگام انتقال یا کپی شدن در فولدر بول‌باکس به طور خودکار بر دیسک محلی کدگذاری می‌شوند. پیام‌ها در قالب هایپرلینک دریافت می شوند و گیرنده باید برای خواندن‌ آن‌ها روی لینک کلیک کند.

  پیچیدگی و خسته‌کننده‌بودن همواره بزرگ‌ترین مانع کدگذاری در امنیت فایل‌ها بوده است و به همین علت در بسیاری از شرکت‌ها از آن اجتناب شده است. بول‌باکس در این زمینه از رویکرد دیگری بهره می‌برد: تنها کاربر نهایی است که «کلید محرمانه» -یک رمز عبور ساده و انتخابی- را دارد و می‌تواند از آن برای کدگذاری و باز کردن قفل فایل‌ها استفاده کند. کلیدهای محرمانه را می‌توان به راحتی با استفاده از اپلیکیشن موبایل و کلاینت نرم‌افزار دسک‌تاپ بول‌باکس ایجاد و مدیریت‌ کرد. بنابراین، مانع انتخاب کدگذاری از میان می‌رود و تعداد بیش‌تری از کاربران از منافع امنیت بیش‌تر برخوردار می‌شوند.

  حتی اگر اطلاعات حساب یا دستگاه کاربری به سرقت رود، تمام فایل‌های حفاظت‌شده از دسترس افراد غیرمجاز دور خواهند ماند. بنابراین، هیچ شخص ثالثی به فایل‌های محرمانه دسترسی نخواهد یافت. این فایل‌ها همواره ایمن خواهند بود، حتی وقتی که به اشتراک گذاشته می‌شوند زیرا کاربر همواره بر دسترسی فایل‌ها کنترل خواهد داشت. با یک کلیک، کاربر می‌تواند اجازهٔ اشتراک‌گذاری یا حتی محدود کردن پرینت فایل‌ها را بدهد.

  برچسب ها :

  نظرات