آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5369
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  منتظر پاسخ دردناک حزب الله باشید

  آوای شمال/ «منتظر پاسخ دردناک حزب الله باشید»عنوان سرمقاله روزنامه سیاست روز به قلم محمد صفری است که در آن می خوانید؛ رژیم صهیونیستی خود به خوبی می داند که توان یک جنگ تمام عیار را مقابل مقاومت اسلامی ندارد. حتی ساختار سیاسی و نظامی این رژیم هم در ضعف کامل به سر می برد. […]

  آوای شمال/ «منتظر پاسخ دردناک حزب الله باشید»عنوان سرمقاله روزنامه سیاست روز به قلم محمد صفری است که در آن می خوانید؛

  رژیم صهیونیستی خود به خوبی می داند که توان یک جنگ تمام عیار را مقابل مقاومت اسلامی ندارد. حتی ساختار سیاسی و نظامی این رژیم هم در ضعف کامل به سر می برد.

  نقطه ضعف های شدید این رژیم در جنگ هایی که با مقاومت فلسطین و حزب الله لبنان انجام داده است، به شدت بروز یافته و حتی نتوانسته است پس از این جنگ ها، نقطه ضعف های خود را اصلاح کند.

  همین ضعف های شدید است که به رژیم صهیونیستی اجازه اقدام نظامی گسترده و فراگیر را نمی دهد، چون به خوبی می داند قابلیت های موجود حزب الله و مقاومت اسلامی همراه با حمایت های جمهوری اسلامی ایران، این رژیم را از صفحه روزگار محو خواهد کرد. شرایط منطقه غرب آسیا اکنون به گونه ای است که هر آنچه اتفاق می افتد، به زبان رژیم صهیونیستی است.

  سودای سقوط دولت قانونی بشار اسد و سرنگونی کشوری که در خط مقدم جبهه مقاومت قرار دارد، اکنون به کابوسی تبدیل شده است که خواب را از چشمان این رژیم ربوده، ۴ سال مقاومت دولت و مردم سوریه ثابت کرد که این کشور را نمی توان حذف کرد.

  شکست های پی درپی نیروهای تروریستی داعش در سوریه و عراق همه امیدهای رژیم صهیونیستی را برباد داده و تنها امید این رژیم به حمایت های همه جانبه آمریکا و دیگر دولت های غربی است.

  این کشورها هم پس از آن که نتوانستند از نیروی خود ساخته داعش بهره لازم را ببرند، اکنون درگیر موضوع مهمتری هستند که با سیاست های احمقانه سران آنها شکل گرفته است.

  بازگشت افراد اروپایی پیوسته به داعش، معضل بزرگی برای کشورهای اروپایی است. موضوعی که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در این باره هشدار دادند.

  اقدامات ضداسلامی و حمایت های سران برخی کشورهای اروپایی از اهانت های رسانه ای در فرانسه نسبت به اسلام و پیامبر اکرم(ص)، خشم مسلمانان را برانگیخته است و همین موضوع اکنون دغدغه جدی سران کشورهای غربی است.

  در چنین شرایطی که در منطقه به وجود آمده است و می رود تا پیروزی نهایی بر تروریست های داعش رقم بخورد، درگیری و جنگ مستقیم با رژیم صهیونیستی مناسب به نظر نمی رسد.

  چرخش جبهه جنگ از مقابله با داعش به سوی رژیم صهیونیستی یکی از اهدافی است که سران این رژیم آن را دنبال می کنند.

  اگر چنین درگیری گسترده ای شکل بگیرد با توجه به شرایط منطقه با توجه به قابلیت هایی که هم ارتش سوریه درخود دارد و هم حزب الله و مقاومت اسلامی، باعث می شود که جبهه ضد اسلامی قوت بگیرد و جنگ و مبارزه با تروریست ها مورد بی توجهی قرار گرفته و معادلاتی که می رود به نتیجه برسد، عقب بیفتد.

  حق حزب الله و سوریه برای پاسخ به این حمله و تجاوز که باعث شهادت چندتن از فرزندان غیور حزب الله شد، محفوظ است و در زمان و مکان مناسب به رژیم صهیونیستی داده خواهد شد.

  منطقه ای که مورد حمله بالگردهای رژیم صهیونیستی قرار گرفته، منطقه ای است که نیروهای معاند و تروریستی النصره حضور دارند، حضور نیروهای حزب الله در این منطقه برای برنامه ریزی عملیاتی علیه این نیرو بوده است، حمله به نیروهایی بوده است که علیه تروریست ها اقدام می کنند.

  این حمله، آشکارا نشان می دهد که رژیم صهیونیستی علنی از تروریست ها حمایت می کند، منطقه حساب «قنیطره» در خاک سوریه هم مرز با جولان است و اگر این منطقه از وجود نیروهای النصره پاکسازی شود، چنین اتفاقی، پاسخ محکمی به رژیم صهیونیستی خواهد بود و آنگاه که منطقه قنیطره به دست ارتش سوریه و حزب الله افتاد، در صورت حمله رژیم صهیونیستی به این منطقه، زمان مناسبی خواهد بود برای پاسخ قاطع و دردناک حزب الله به اسرائیل.

  اقدامات تحریک کننده رژیم صهیونیستی، ترفندی نیست که نیروهای مقاومت و حزب الله، همچنین ارتش سوریه فریب آن را بخورند. هدف اسرائیل از این اقدام تبدیل جنگ به چند جبهه است تا توان نیروهای مقاومت در چند منطقه تقسیم شود و از انسجام نظامی لازم برخوردار نشوند.

  چنین اتفاقی این فرصت را هم به تروریست ها و هم به رژیم صهیونیستی خواهد داد تا با توجه به از هم گسیختگی مقاومت و توجه به چند جبهه، قدرت خود را بازیابند و ضربات خود را وارد کنند.

  اما همین که حزب الله گفته است واکنش دردناکی به حمله رژیم صهیونیستی خواهد داشت، وحشت و هراس مردمان سرزمین های اشغالی را فرا گرفته، آنها در چنین وضعیت روحی و روانی قرار گرفته اند و این وضعیت باعث خواهد شد تا همچنان تا زمان پاسخ قاطع و غافلگیر کننده حزب الله در خوف به سر ببرند و این خود یک پاسخ غیرمستقیم است. پس منتظر پاسخ دردناک حزب الله باشید.

  برچسب ها :

  نظرات