آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5360
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ دی, ۱۳۹۳ - ۰۶:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مجلس از توسعه روابط با کشورهای حامی هتک حرمت به پیامبر اکرم (ص) ممانعت کند

  آوای شمال/ زهره الهیان نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در خصوص اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) توسط نشریه فرانسوی اظهار داشت: هتک حرمت به مقدسات مسلمانان و ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) از سوی بیگانگان سابقه‌دار است و هر از چند گاهی کشورهای غربی اهانت‌هایی را به مقدسات مسلمانان انجام می دهند. […]

  آوای شمال/ زهره الهیان نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در خصوص اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) توسط نشریه فرانسوی اظهار داشت: هتک حرمت به مقدسات مسلمانان و ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) از سوی بیگانگان سابقه‌دار است و هر از چند گاهی کشورهای غربی اهانت‌هایی را به مقدسات مسلمانان انجام می دهند.

  وی افزود: این بار نیز از طریق بلندگوی نشریه فرانسوی، اهانت به ساحت پیامبر اعظم(ص) صورت گرفته است که مسلمانان باید به شدت این اهانت را محکوم کنند و همچنین نیاز است مردم خداجو و معتقد ایران اسلامی و دیگر کشورهای مسلمان، نسبت به این اهانت‌ها موضع جدی داشته باشند.

  رئیس کمیته حقوق بشر مجلس هشتم با بیان اینکه یک میلیارد و هفتصد میلیون مسلمان در جهان وجود دارد، افزود: اهانت به مقدسات مسلمانان احساسات آنها برانگیخته می‌کند و دشمنان نوک حمله را اهانت به اسلام و خصوصا پیامبر گرامی اسلام، نشانه گرفته‌اند؛ این اهانت بیگانگان به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) بخشی از پروژه اسلام هراسی در جهان است که بارها شاهد اینگونه هتک حرمت ها نظیر سوزاندن قرآن بوده ایم.

  الهیان افزود: بیگانگان و دشمنان اسلام، تحمل موج جذابیت و اسلام گرایی در جهان را ندارند و از این طریق می‌خواهند از روند رو به رشد اسلام گرایی در جهان جلوگیری کنند، چرا که این موج، نگرانی‌هایی برای غرب و صهیونیسم به وجود آورده است و باید مسلمانان با اتحاد، اعتراض خود را در قالب حرکت جامعه مدنی و توده مردم، همچنین در فضای مجازی نیز اعلام کنند.

  نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، اعتراضات مسلمانان به عاملان هتک حرمت به پیامبر (ص) را نشان از عزم راسخ مسلمانان برای دفاع از ارزش‌های دینی و نمادی از اتحاد و همبستگی آنان دانست.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس هشتم خاطرنشان کرد: وزارت خارجه باید به طور جدی به این مسئله توجه کند و از توسعه روابط با حامیان اهانت به مقدسات مسلمانان پرهیز کند، ضمن اینکه کمیسیون سیاست خارجه مجلس نیز باید با نظارت بر عملکرد دستگاه دیپلماسی از توسعه روابط با کشورهای حامی این هتک حرمت ممانعت به عمل آورد.

  برچسب ها :

  نظرات