آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5310
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ دی, ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۴
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در بازی امروز؛ ۴ تغییر شوکه کننده کی روش

  اگر امروز این بازیکنان را در ترکیب ایران دیدید، تعجب نکنید‌؛ وحید امیری، علیرضا جهانبخش، خسرو حیدری و سروش رفیعی. کارلوس کی روش دیروز به دور از چشم همه و به صورت مخفیانه، ترکیب اصلی تمرین را چید؛ ترکیبی که اگر آن را بشنوید باورتان نمی‌شود. دیروز او دوبار ترکیب را در تمرین عوض کرد […]

  اگر امروز این بازیکنان را در ترکیب ایران دیدید، تعجب نکنید‌؛ وحید امیری، علیرضا جهانبخش، خسرو حیدری و سروش رفیعی.

  کارلوس کی روش دیروز به دور از چشم همه و به صورت مخفیانه، ترکیب اصلی تمرین را چید؛ ترکیبی که اگر آن را بشنوید باورتان نمی‌شود. دیروز او دوبار ترکیب را در تمرین عوض کرد و در ترکیب اصلی دوم که در نیم ساعت پایانی تمرین کنار هم گذاشت، بازیکنانی بودند که شاید خودشان باورشان نمی‌شد در مهم‌ترین بازی گروهی، از ابتدا در زمین باشند!

  در این ترکیب، او علیرضا حقیقی را فیکس گذاشت. در خط دفاعی یک تغییر ایجاد کرد و آن حضور خسرو حیدری به جای وریا غفوری بود. بدین ترتیب سیدجلال حسینی و مرتضی پورعلی‌گنجی در میانه دفاع قرار گرفتند. مهرداد پولادی مثل دو بازی قبل مدافع چپ شد و در راست خسرو حیدری قرار گرفت.

  نکته اینجاست که خود خسرو تصور می‌کرد به هیچ‌وجه دفاع راست بازی نکند چون کی روش نشان داده بود او را برای هافبک یا بال راست می‌خواهد. جالب اینجاست حیدری بعد از جام‌ جهانی‌ گفته بود از آنجا که در تیم باشگاهی‌‌اش دفاع راست بازی می‌کند، در تیم ‌ملی هم در این پست بازی کند، بهتر است.

  اما سورپرایز اصلی در خط هافبک دیده می‌شود. او مطابق دو بازی قبلی آندو و نکو را زوج میانی گذاشت، جلوی خط دفاع اما در راست اشکان دژاگه نیمکت‌نشین شد تا نوبت به علیرضا جهانبخش برسد.

  پدیده ایران که در بازی با بحرین چند دقیقه فرصت بازی یافت و در مقابل قطر ۹۰ دقیقه روی نیمکت نشست، حالا مقابل امارات فیکس شده است. پس از عملکرد ضعیف مسعود شجاعی در بازی قبل، کی روش روی نام این بازیکن خط قرمز کشید.

  شماره ۷ در مقابل امارات نیمکت‌نشین است و جای خود را به سروش رفیعی می‌دهد. سروش همان بازیکنی بود که کی روش به خاطرش تا دقیقه ۹۰ جنگید. او مشکل سربازی داشت اما کی روش آنقدر اصرار کرد که سرانجام حکم خروجش را به کمک مسئولان گرفت و حالا او قصد دارد در این بازی از ابتدا به سروش بازی بدهد.

  برای بال چپ هم به احتمال فراوان دوباره شاهد تغییر هستیم. احسان در این بازی قرار است روی نیمکت بنشیند و جای خود را به وحید امیری بدهد. در نوک حمله نیز مثل دیدار قبلی قوچان‌نژاد روی نیمکت می‌نشیند تا همچنان سردار شانس درخشش داشته باشد.

  این سورپرایز دیروز کی روش در تمرین ایران بود. اماراتی‌ها تصور می‌کنند کی روش به ترکیب تیم برنده‌‌اش دست نزند. او دیروز پشت درهای بسته، کارش را کرد و ترکیبی را چید که هم اماراتی‌ها را شوکه کند و هم ایرانی‌ها را.

  * دلیل نیمکت‌نشینی این ۴ نفر

  – اشکان دژاگه؛ مصدوم است و کی روش ترجیح می‌دهد او را بیرون بگذارد تا مبادا مصدومیتش جدی‌تر شود.

  – احسان حاج‌صفی؛ در بازی با قطر خوب نبود. کی روش از خود مدام می‌پرسید که چرا او بسیار کند شده است؟

  – مسعود شجاعی؛ در بازی با قطر آنقدر ضعیف بازی کرد که کی روش روی نامش خط قرمز بکشد.

  – وریا غفوری؛ برخلاف درخشش در بازی با بحرین، در بازی با قطر نتوانست آنگونه که باید، خوب بازی کند.

  * دلیل فیکس شدن این ۴ نفر

  – خسرو حیدری؛ کی روش به او علاقه زیادی دارد. استفاده از او در خط دفاعی نشان می‌دهد کی روش می‌خواهد هجومی‌تر بازی کند.

  – علیرضا جهانبخش؛ او در حمله فوق‌‌العاده خوب است و می‌تواند قدرت هجومی ایران را در راست افزایش دهد.

  – وحید امیری؛ در بازی با عراق خیلی خوب کار کرد. او بازیکن دونده‌ای است و می‌تواند در چپ به پولادی کمک زیادی کند.

  – سروش رفیعی؛ سروش فوق‌‌العاده انگیزه دارد. او هم گلزن است و هم در تغذیه مهاجم‌ها بسیار موفق.

  برچسب ها :

  نظرات