آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ , Sunday 18 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 52704
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > ایران و جهان
 •   

  فرماندار محمودآباد تأکید کرد

  آموزش تنها راه کاهش طلاق در جامعه/ حل مشکلات اقتصادی، جوانان را به سمت ازدواج سوق می دهد

  فرماندار محمودآباد با تأکید بر اینکه آموزش تنها راه کاهش آمار طلاق در جامعه است، گفت: باید با حل مشکلات اقتصادی، جوانان را به سمت ازدواج سوق داد.

  آوای شمال/ یحیی یوسف‌پور ظهر امروز در جلسه کارگروه پیشگیری از طلاق و ترویج ازدواج با اشاره به آمار قابل تأمل طلاق در مازندران گفت: از یک‌هزار ازدواج ثبت شده در مازندران، ۱٫۵ درصد آن به طلاق منجر می‌شود.

  وی آمار طلاق در شهرستان محمودآباد را نگران‌کننده تلقی کرد و افزود: و کاهش آن تنها با آموزش محقق می‌شود، افزود: دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برای اجرای طرح‌های پژوهشی در حوزه طلاق و خانواده دارای ظرفیت های مناسبی هستند که باید از توانمندی‌های این واحدهای علمی و آموزشی بهره مند شد و در واقعا آموزش تنها راه کاهش این معضل اجتماعی است.

  فرماندار محمودآباد خاطرنشان کرد: با توجه به دغدغه جدی در این حوزه، پژوهش صورت گرفته باید در قالب یک طرح توسط آموزش و پرورش در سنین نوجوانی آموزش داده شود.

  یوسف پور با اشاره به اینکه میانگین سنی ازدواج نیز در میان آقایان به ۲۹ سال و درمیان بانوان به ۲۵ سال رسیده‌ است، اظهار کرد: با آگاهی‌بخشی به اقشار جامعه و حل مشکلات اقتصادی می‌توان جوانان را به سمت ازدواج سوق داد.

  این مسئول با تأکید بر اینکه طلاق به‌عنوان یکی از آسیب‌های جدی اجتماعی، بنیان خانواده را از از بین می‌برد و عواقب سوء بسیاری را متوجه فرد و جامعه می‌کند، بیان داشت: پیشگیری و کاهش طلاق باید در دستور کار دستگاه‌های مرتبط قرار گیرد.

  همچنین برخی از مدیران حاضر در این جلسه راهکارهایی همچون ایجاد اشتغال، رفع مشکلات اقتصادی، گسترش مسکن ارزان قیمت و ترویج فرهنگ ازدواج آسان در میان جوانان از سوی دولت را سبب کاهش آمار تکان دهنده طلاق در کشور دانستند.

   

  برچسب ها :

  نظرات