آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ , Tuesday 20 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 52676
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  در دیدار با سناتور ایالتی آمریکا

  بشار اسد: نابودی تروریسم مستلزم تشریک مساعی بین‎المللی است

  رئیس‏‌جمهور سوریه در دیدار با نماینده حزب جمهوری‌خواه سنای ایالتی آمریکا در دمشق اعلام کرد که حملات تروریستی در مناطق مختلف جهان نشان می دهد که نابودی تروریسم مستلزم تلاش مشترک در سطح بین المللی است.

  آوای شمال/ بشار اسد امروز(پنجشنبه) میزبان «ریچاد بلاک» نماینده جمهوری خواه عضو مجلس سنا در ایالت ویروجینا در دمشق بوده است.

  دو طرف در این دیدار درباره اوضاع سوریه و جنگ با تروریسمی که از سوی کشورهای خارجی حمایت می شوند، بحث و گفت‎وگو کردند.

  رئیس جمهور سوریه اعلام کرد که حملات ترورییستی در مناطق مختلف جهان انجام گرفته است، نشان می دهد که تروریسم حد و مرز ندارد و برای نابودی آن باید یک اجماع بین المللی صورت بگیرد.

  به گزارش خبرگزاری سوری سانا،‌ بشار اسد افزود: نابودی تروریسم فقط در زمینه نظامی نیست بلکه باید با تفکر افراطی وهابیت نیز مبارزه کرد.

  از سوی دیگر، ریچارد بلاک نماینده حزب جمهوریخواه سنای ایالتی آمریکا گفت: مهم این است که ملت آمریکا از حقیقت رخدادهای سوریه به دور از هرگونه سانسور رسانه‌ای برخی رسانه‌های وابسته به دولت آمریکا، اطلاع داشته باشند.

  وی تاکید کرد که تلاش ها برای رفع تحریم های اقتصادی تحمیلی علیه سوریه که نقض آشکار قوانین بین المللی است، ضرورت دارد.

  «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهوری سوریه نیز روز گذشته(چهارشنبه) با «ریچارد بلاک» نماینده حزب جمهوریخواه در سنای ایالت ویرجینیا آمریکا دیدار کرد.

  مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهوری سوریه در این دیدار تاکید کرد که ملت‌ها بزرگترین طرف متضرر از تروریسم هستند و مبارزه با این پدیده شوم نیازمند نیتی صادقانه و همکاری و هماهنگی بین کشورها و به موازات آن اعمال فشار بر رژیم‌های تروریسم پرور و حامی تروریسمی مانند عربستان سعودی و ترکیه است تا به حمایت‌های خود در این خصوص پایان دهند.

   

  برچسب ها :

  نظرات