آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5265
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ دی, ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۲
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  “حتی برای مجرد‌ها”/ زنگ خطر از بین رفتن خانواده به صدا درآمده است

  آوای شمال/ جامعه ما در حال حاضر دو ویژگی بارز دارد: یک جوان بودن جامعه و دوم گذر زندگی سنتی به مدرنی، که بیشترین آسیب را دیده است و حالا دیگر جوانانی هستند که تمایل ندارند که در کنار خانواده زندگی خود را سپری کنند و از سلطه خانواده رها شده‌اند. امروزه جوانان به دلیل […]

  آوای شمال/ جامعه ما در حال حاضر دو ویژگی بارز دارد: یک جوان بودن جامعه و دوم گذر زندگی سنتی به مدرنی، که بیشترین آسیب را دیده است و حالا دیگر جوانانی هستند که تمایل ندارند که در کنار خانواده زندگی خود را سپری کنند و از سلطه خانواده رها شده‌اند.

  امروزه جوانان به دلیل مشکلات کاری، طلاق و چالش‌های زندگی مستقل از خانواده‌ها زندگی‌ می‌کنند و هنگامی که گروه دوستان بیشتر از خانواده مورد توجه جوانان قرار گیرد آسیبها شروع می شود.

  همان طور که آمار نشان می‌دهد در سال ۹۱ با کاهش ۹٫۷ درصدی آمار ازدواج مواجه شدیم و بر اساس آمارهای پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال در سال ۹۲ نیز ۷۲۶ هزار و ۳۹۰ واقعه ازدواج رخ داده در حالی که در سال ۹۱ این آمار ۸۰۴  هزار و ۷۸۹ بوده است، کاهش آمار ازدواج زنگ خطری برای افزایش زندگی مجردی در کشورمان است.

  درگذشته آپارتمان‌های کوچک را به افراد مجرد اجاره نمی‌دادند و در آگهی ها نیز درج می‌شد فقط به زوج اجاره داده می‌شود. اما این روزها با شیوع زندگی مجردی در شهرها ۴۰ درصد آپارتمان‌های ۳۵-۵۵ متری داخل کادر‌های کوچک آگهی‌های اجاره خانه قید می شود ” حتی به مجرد‌ها داده می‌شود” همین مسئله باعث بروز برخی نگرانی‌ها از سوی خانواده شده است.

  یک جامع‌شناس با بیان اینکه زندگی مجردی تهدید و خطری برای خانواده و جامعه محسوب می‌شود، اظهار کرد: با خانه‌های مجردی کاملاً مخالف هستم زیرا معقتدم که بنیان خانواده را از بین می‌برد و موجب آموزش نادرست نسل جوان می‌شود.

  قرائی مقدم با توجه به فرهنگ جامعه بیان داشت: خانه‌های مجردی اثرات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی نامناسبی دارد. دختران در خانه‌های مجردی با خطرات بیشتری  نظیر: دوستان ناباب، اعتیاد، روابط نامشروع، ازدواج‌های ناموفق و … مواجه هستند.

  این جامع شناس گفت: بیشتر افرادی که در خانه‌های مجردی زندگی می‌کنند از نظر روحی- روانی دچار مشکل می‌شوند و مداوم از دلهره، استرس و … برخوردار هستند که گاهی موجب حوادث جبران ناپذیری می شود.

  بهتر است نمونه‌ای از این حوادث را بدانید:

  در مرداد ماه جنایتی  به بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۳ تهران گزارش شده است. در این گزارش دختری به نام سولماز در خانه مجردی زندگی کرده است و پس از مدتی با دختری به نام مهان که مشکلات مشابهی با هم داشتند آشنا می‌شود و پس از رفت ‌و آمد‌های مکرر با فرد معتادی به نام علی‌رضا آشنا شده بودند و سولماز و مهان را هم به مصرف مواد مخدر شیشه سوق داد، مهان و علیرضا برای مصرف مواد مخدر شیشه در خانه سولماز زیاد رفت و آمد داشتند که در روز ۲۱ مرداد بین مهان و علیرضا دعوایی در می‌گیرد و مهان با کارد میوه خوری به دست علیرضا ضربه وارد می‌کند و بعد فرار می‌کند و سولماز علیرضا را به بیمارستان می‌رساند و با اعترافش عامل این جنایت را که مهان ۱۶ ساله است را دستگیر می‌کنند و اعتراف می‌کند که دچار توهم شده و علیرضا قصد کرد او را با چاقو بزند که چاقو از دستش می‌افتد و او برداشته و برای دفاع از خود به دست علیرضا ضربه زده است، بنابر این مهان پس از اعتراف روانه کانون اصلاح و تربیت شده است.

  برچسب ها :

  نظرات