آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5244
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ دی, ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اهمیت نقش ایران و مصر در تحولات منطقه‌ای لزوم همکاری و تعامل آنها را خاطرنشان می‌کند

  آوای شمال/ محمد محمودیان رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر با محمد حسنین هیکل، متفکر و اندیشمند بزرگ مصری دیدار و گفت‌‌وگو کرد. طرفین در این دیدار درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی در عرصه‌های مختلف از جمله نقش موثر کشورهای بزرگ اسلامی در منطقه برای مقابله با چالش‌های فراروی منطقه و […]

  آوای شمال/ محمد محمودیان رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر با محمد حسنین هیکل، متفکر و اندیشمند بزرگ مصری دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

  طرفین در این دیدار درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی در عرصه‌های مختلف از جمله نقش موثر کشورهای بزرگ اسلامی در منطقه برای مقابله با چالش‌های فراروی منطقه و جهان و در راس آن پدیده شوم تروریسم تبادل نظر کردند.

  حسنین هیکل در این دیدار با اشاره به ملاقات خود با حضرت امام (ره ) در پاریس و بعد از انقلاب اسلامی در تهران، بر اهتمام و موضع اصولی و مثبت خود در قبال تحولات ایران در عرصه‌های مختلف تاکید کرد.
  حسنین هیکل همکاری و تعامل بین کشورهای عربی با ایران را موجب رفع برخی برداشت‌های نادرست و تامین کننده منافع متقابل طرفین دانست و بر رویکرد دولت مصر برای توسعه و گسترش روابط با همه کشورهای موثر در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

  رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان در این دیدار با اشاره به نگاه متقابل تاریخی و تمدنی ایران و مصر به یکدیگر تاکید کرد: با درک اهمیت نقش و تاثیرگذاری ایران و مصر در روند تحولات منطقه‌ای، در راستای منافع و مصالح مشترک دو کشور و مجموعه کشورهای جهان اسلام می‌بایست رویکرد تعامل و همکاری سازنده را دنبال کرد.

  محمودیان همچنین با تمجید از عمق و ژرف اندیشی حسنین هیکل در تحلیل تحولات تاریخی و انطباق آن با روند اوضاع جاری در عرصه منطقه و جهان، از مواضع و دیدگاه‌های این متفکر مصری در قبال ایران تقدیر کرد.

  برچسب ها :

  نظرات