آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ , Friday 19 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 52384
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  این فایل بسیار شندینی است ولی واقعیت ندارد

  «سینا سینا عباس» اثر ساختگی است

  مدیرمسئول موسسه بوی‌خاک گفت: متن این فایل از وصیت‌نامه شهد استخراج شد و برای تاثیر‌گذاری بیشتر در غالب صدای بیسیم پخش شد و یک اثر ساختگی است.

  آوای شمال/ به منظور پاسخ به شایعه‌ای که اخیرا در فضای مجازی فراگیر شد، سراغ مسئول موسسه بوی‌خاک مازندران رفتیم تا از اثر «سینا سینا عباس» رفع شایعه شود.  

  جواد کاکو در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با بیان اینکه صوت منتشر شده از شهید مدافع حرم عباسعلی علیزاده، صدای خود شهید نیست، اظهار کرد: اثر منتشر شده نمایشنامه صوتی برگرفته از وصیت‌نامه شهید علیزاده است.

  وی افزود: به مناسبت چهلمین روز شهادت مدافع حرم شهید علیزاده نمایشنامه صوتی با نویسندگی و طراحی علیرضا احمدی در استودیوی موسسه بوی خاک ضبط و در مراسم آن شهید بزرگوار پخش شد.

  مدیرمسئول موسسه بوی‌خاک با اشاره به پخش سریع این اثر همراه با شایعه در فضای‌مجازی، اذعان کرد: اولین‌بار که این فایل را در شبکه‌های اجتماعی شنیدم خیلی ناراحت شدم که چرا به اسم خود شهید منتشر شد، با این که ما در مراسم اعلام کردیم که متن این فایل از وصیت‌نامه شهد استخراج شد و برای تاثیر‌گذاری بیشتر در غالب صدای بیسیم پخش شد و در هرجایی که دیدم اعتراض کردم و گفتم که واقعیت ندارد و یک کار ساختگی است.

  کاکو در تشریح فعالیت‌های موسسه بوی‌خاک، گفت: خواسته خادمین شهدا، اشاعه فرهنگ ناب ایثارگری این بزرگواران است و همکاران من در موسسه از این امر خوشحالیم که در این چند سال، کاری جز خدمت به شهدا نداشته و تمام تمرکز و توان خود را در این راه خرج کردیم، اما این‌گونه شایعات چون به‌دور از واقعیت است تاثیر منفی و معکوس دارد.

  وی ادامه داد: از این که انتشار ناخواسته این صوت باعث شناخت بیشتر مردم به شهید شده خیلی خوشحالم و امیدوارم که شهید از ما راضی باشد، اما باید در نظر داشت این شهدا برای چه هدفی به دفاع از حرم اهل‌البیت(ع) اعزام شدند. آیا واقعا میدان جنگ، مجال این کار را می‌دهد، با مطالعه وصیت‌نامه این شهید بزرگوار به تعمق افکار او پی خواهیم برد و این نوشته پربار دلیلی بود بر ضبط این اثر تا یادگاری باشد برای نسل جوان‌تر.

  برچسب ها :

  نظرات