آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ , Monday 18 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5229
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ دی, ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  آموزش و پرورش منع قانونی برای استخدام نیرو ندارد

  آوای شمال/ محمد باقر نوبخت در حاشیه گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش که صبح امروز در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر کمبود نیرو در آموزش و پرورش اظهار کرد: کمبود نیرو در وزارت آموزش و پرورش را وزیر تایید نمی کند، بلکه […]

  آوای شمال/ محمد باقر نوبخت در حاشیه گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش که صبح امروز در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر کمبود نیرو در آموزش و پرورش اظهار کرد: کمبود نیرو در وزارت آموزش و پرورش را وزیر تایید نمی کند، بلکه ایشان بیان کرده اند از نظر کمی حدود ۵۰ هزار نیروی مازاد دارد.

  وی افزود: وزیر آموزش و پرورش مشکلی را بیان کردند که قابل تامل است و آن پراکندگی و توزیع حضور فرهنگیان در مناطق است که برخی از مناطق با کمبود و برخی دیگر با افزایش نیرو مواجه هستند.

  معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ادامه داد: بر اساس بند ج ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری به ازای هر ۳ فرهنگی که بازنشسته می شود یک نفر وارد آموزش و پرورش می شود.

  نوبخت با اشاره به کسانی که از طریق تحصیلات دانشگاهی و یا از طریق مراحل آموزش عالی می خواهند استخدام آموزش و پرورش شوند، تصریح کرد: این افراد به تناسب باید در دانشگاه فرهنگیان دوره های بلندمدت و کوتاه مدت را آموزش ببینند.

  وی بیان کرد: کسانی که در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند طی هماهنگی که با وزیر آموزش و پرورش صورت گرفته است همچنان تعهد به خدمت آنان پابرجا است و پس از فارغ التحصیلی نسبت به جذب و اشتغال آنان اقدام می شود.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در پاسخ به پرسشی درباره صدور مجوز آزمون مربیان پیش دبستانی، اظهار کرد: در رابطه با صدور مجوز آزمون مربیان پیش دبستانی قانونی وجود ندارد و در آموزش و پرورش میزان نیاز به نیروی انسانی محدود است.

  نوبخت افزود: رشد منابع عمومی در لایحه بودجه ۶ درصد بوده است در حالیکه در آموزش و پرورش در منابع جاری ۱۱ درصد رشد داشته ایم و بودجه آموزش و پرورش ۲۳ درصد رشد یافته است و همچنین رشد عمرانی آموزش و پرورش ۳۸ درصد است که با توجه به محدودیت منابع دولت تلاش شده است نیازهای فرهنگیان واقع بینانه دیده شود و منابع را به گونه ای تنظیم کنیم که فرهنگیان رضایت شغلی داشته باشند.

  وی تصریح کرد: اگر آموزش و پرورش بیش از نیاز خود مجبور باشد نیرو جذب کند از رفاه و منابعی که در اختیار نیروهای خود گذاشته است، کاسته می شود.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تاکید کرد: هیچ دستگاه اجرایی منع قانونی برای جذب نیروی انسانی ندارد و آموزش و پرورش هر گاه نیاز به نیرو داشته باشد می تواند جذب کند.

  نوبخت افزود: طی توافقی که با وزیر آموزش و پرورش شده است در شرایط برابر، اولویت در استخدام با فرزندان فرهنگیان است و برای جذب نیروهایی که لازم دارد هیچ محدودیتی از نظر قانونی ندارد.

  وی تاکید کرد: آموزش و پرورش این اختیار را دارد در هنگام نیاز به نیروی انسانی جذب به صورت دائم، موقت و حق التدریس در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشور انجام دهد.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در پاسخ به پرسشی درباره تغییر قانون انبوه سازی، بیان کرد: ما نمی توانیم بار سنگینی به انبوه سازان وارد کنیم و باید منابعی در بودجه دیده شود تا در اختیار آنان قرار دهیم و همه تاسیسات و زیربناهایی که یک شهرک مسکونی نیاز دارد باید در نقشه هایی که برای احداث ارائه می شود تایید و مورد توجه قرار گیرد.

  نوبخت با تاکید بر اینکه باید وزارت آموزش و پرورش چابک تر شود، اظهار کرد: آموزش و پرورش برای هر بخشی که احساس نیاز کند طبق قانون اجازه استخدام دارد.

  برچسب ها :