آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ , Saturday 17 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 52258
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رئیس کل دادگستری مازندران:

  تعطیلی واحدهای تولیدی نوعی جنایت است

  رئیس کل دادگستری مازندران، تعطیلی هر واحد تولیدی را ضرری میلیاردی دانست و گفت: این ضررها نوعی جنایت محسوب می‌شود.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد در نشست کمیته اشتغال، سرمایه‌گذاری، امور اقتصادی و بانک‌های شهرستان آمل، اظهار کرد: نباید رابطه صنعت و تولید سبب شود تا کوله‌باری بیش از اندازه بر دوش یکدیگر قرار دهند.
  وی افزود: سود پشت‌ سر هم نوعی ربا بوده که جزای آن جهنم است و نباید در جامعه اسلامی شاهد آن باشیم.

  رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به اینکه مسئولان واحدهای تولیدی در صورت بدهکار بودن مجرم نیستند، افزود: نباید زمینه برای فرار و گریز مدیران بدهکار واحدهای تولیدی فراهم شود.

  این مسئول با تأکید بر اینکه شرایط تحریم و ناهماهنگی سیاسی و اجتماعی ایران با سایر دنیا موجب این وضعیت نامطلوب شد، بیان کرد: البته بخشی از این شرایط با توجه به عقاید و پایبندی ما است.

  تقوی‌فرد با اشاره به اینکه اگر بخش خصوصی و صنعت بر روی پای خود ایستادگی کنند نظام و مردم در کشورمان پابرجا خواهند بود، یادآور شد: نباید از سرمایه‌ و زحمت‌هایی که در امور کار و تولید کشیده می‌شود، غافل شد.

  وی، تعطیلی هر واحد تولیدی را ضرری میلیاردی دانست و ادامه داد: این ضررها نوعی جنایت محسوب می‌شود.

  رئیس کل دادگستری مازندران از هزینه ۸۰ میلیارد تومانی درآمد و هزینه دادرسی سال گذشته در استان که توسط مردم پرداخت می‌شود، خبر داد.

  این مسئول ادامه داد: هزینه‌های ناشی از جرایم تخلفات و اختلافات نباید در جامعه پرداخت شود و با پیشگیری می‌توان از این هزینه‌ها جلوگیری و صرفه‌جویی کرد.

  تقوی‌فرد با اشاره نقش رونق تولید و صنعت به همراه عدم دریافت هزینه‌های شکایات و اختلافات، یادآور شد: تعطیلی واحدهای تولیدی ضررهای اجتماعی زیادی به همراه دارد، هر چند توجیه اقتصادی برای پرداخت تسهیلات با نظر کارشناسان بانک‌ها صورت می‌گیرد.

  برچسب ها :

  نظرات